W sobotę, 11 stycznia w Hali Sportowej w Celestynowie odbył się turniej piłkarski o Puchar Sołtysa Sołectwa Ostrowik dla roczników 2009/2010. Gospodarzem turnieju był Pan Marcin Sobota – sołtys Ostrowika, który zorganizował turniej we współpracy z CKS Celestynów.

Do turnieju zgłosiło się 7 drużyn klubowych, przy czym trzy drużyny wystawiły po dwa składy. Stąd 10 drużyn podzielono na dwie grupy:

I GRUPA                                             II GRUPA

CKS Celestynów I                             CKS Celestynów II

RKS Bór Regut I                                 RKS Bór Regut II

KS Halinów I                                       KS Halinów II

Iskra Pilawa                                        PKS Life Siennica

Piorun Lipówki                                 Józefovia Józefów


W fazie zasadniczej turnieju  rozegrano 20 spotkań w wymiarze 12 minutowym.  Spotkania okraszone były ciekawymi akcjami, ładnymi bramkami, których z pewnością byłoby więcej gdyby nie niezłomna postawa bramkarzy wszystkich drużyn. Wyniki w grupach, determinowały cele o jakie zespoły grały w fazie pucharowej. W naszym turnieju rozegrano mecze o miejsca 5-9, a po dwa najlepsze zespoły w grupach walczyły o zwycięstwo w turnieju, czyli grały o miejsca 1-4. W całych zawodach zawodnicy w podstawowym wymiarze czasu zdobyli 86 bramek, co przy 27 spotkaniach w całym turnieju dało ponad 3 bramki na mecz. Wszystkie drużyny grały fair, na boisku widać było pełne zaangażowanie a z trybun niósł się gorący doping zgromadzonych kibiców.  Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

 1. KS Halinów I
 2. RKS Bór Regut I
 3. PKS Life Siennica
 4. RKS Bór Regut II
 5. Józefovia Józefów
 6. Piorun Lipówki
 7. KS Halinów II
 8. CKS Celestynów II
 9.  Iskra Pilawa
 10. CKS Celestynów II

Oprócz pucharów i medali, zawodnikom trzech najlepszych drużyn wręczono piłki. Przyznano również nagrody indywidualne:

 •         najlepszy bramkarz; Igor Romaniuk – KS Halinów II
 •         król strzelców; Nikodem Fokt - RKS Bór Regut I
 •         najlepszy zawodnik; Wojciech Szczęsny - PKS Life Siennica


Dzięki hojności sponsorów turnieju, zawodnicy i kibice  mogli skorzystać również z kawiarenki, gdzie obok słodkich wypieków, owoców i napojów mogli posilić się ciepłą i smaczną zupą. Stąd wielkie podziękowania od organizatora turnieju w kierunku firm: TomiRaf, Bogucki Folie, Paweł i Piotr Osica, Elżbieta i Artur Jaworscy, Print Media, Młot Spedycja, Decarola, Sala u Wielgołaskich, Delikatesy Kulfon, Piekarnia Oskroba, Ela, Anna Recykling, Salon Lawenda, Catering Pasja.


Sołtys Ostrowika, Marcin Sobota dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, tym małym i tym wielkim, jak również trenerom, zawodnikom i ich rodzicom.

Wielkie gratulacje dla wszystkich zespołów! Do zobaczenia następnym razem!!!

Przemek Cieślik