Data wydarzenia: 27.10.2018 18:00 - 27.10.2018 20:00
Miejsce wydarzenia: Sala widowiskowa MOK, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, Józefów

-Nie przypominam Kaliny Jędrusik, wyglądam zupełnie inaczej, mam inny głos, oczy, usta, nogi, biust..., no może ten wzrost, ale to i tak kusi, nęci, wabi, by choć przez chwilę spróbować znaleźć się w jej świecie – twierdzi Patrycja Zywert-Szypka i zaprasza na swój monodram muzyczny.

Była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwodziła. Spojrzeniem sarnich oczu, zmysłowymi ustami kuszącymi obietnicą pocałunków, smukłą talią, biustem... Miała opinię wampa. Uwielbiała prowokować. Skandalizowała. Szokowała. Całe życie jednak czarowała... miała szeroko otwarte serce i ramiona, duszę i umysł, to była osoba, która wiedziała, że na tym świecie wszystko jest możliwe i niczego nie można nazwać: na pewno i ostatecznie. Z postacią i twórczością Kaliny Jędrusik, bo o niej mowa, zmierzy się w sobotę, 27 października Patrycja Zywert-Szypka.

Muzyczne widowisko przygotowane wspólnie z Grzegorzem Szypką (scenariusz i reżyseria) jest próbą odsłonięcia tej niezwykłej artystki. A także odpowiedzi na pytania: jaka była Kalina, ze swoimi marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, ze swoją największą miłością – Stanisławem Dygatem. -Zobaczą Państwo Kalinę znaną i nieznaną, bliską i daleką, zmysłową i purytańską, wielką niemalże divę i prostą babkę z Gnaszyna. Kalinę, która była i jest wielką damą polskiego kina. Taka rekomendacja zdecydowanie nas przekonuje! Jeśli Was również, to już dziś zapraszamy do zakupu biletów! Można je nabyć w cenie 20zł w przedsprzedaży od 15 do 26 października w godzinach 14:00-18:00, a w dniu wydarzenia od godz.: 17:00.