W Międzyborowie odbył się XII Puchar Polski Dzieci i Młodzików w Karate Fudokan. Organizatorem tych zawodów był Polski Związek Karate Fudokan oraz Klub Zanshin z Jaktorowa. Do tych zawodów Klub Sztuk Walk SOKUDO z Otwocka ciężko przygotowywał się przez cały rok szkoleniowy 2015/2016. Jak się okazało systematyczna praca Sokudziaków przyniosła niebywałe efekty. Klub zdobył PIERWSZE miejsce w Rankingu Klubów w XII Pucharze Polski Dzieci i Młodzików. Dodatkowo 11 - letni zawodnik KSW SOKUDO Cezary Mazurek otrzymał tytuł "Najlepszego zawodnika" Pucharu Polski od Wójta Gminy Jaktorów, natomiast Agata Koss zajęła drugie miejsce w rankingu "Najlepszych zawodniczek".

Jest to ogromny sukces KSW SOKUDO, na który zapracowali wszyscy startujący w barwach Klubu zdobywając w sumie 13 medali:

Bielecka Maja - 2 miejsce KATA

Giergiela Julia - 2 miejsce KUMITE WOLNE

Koss Agata - 1 miejsce KATA, 1 miejsce KATA KOBUDO, 3 miejsce JIU IPPON KUMITE

Kośmicka Natalia - 2 miejsce KUMITE WOLNE, 3 miejsce JIU IPPON KUMITE

Kuszewski Igor - 3 miejsce KUMITE WOLNE

Mazurek Cezary - 1 miejsce KATA, 1 miejsce KATA KOBUDO, 1 miejsce KUMITE WOLNE, 1miejsce JIU IPPON KUMITE

Sowa Tomasz - 3 miejsce JIU IPPON KUMITE

Dodatkowo po raz pierwszy zawodnicy KSW SOKUDO wystartowali w konkurencji KATA DRUŻYNOWYM czyli synchronicznym układzie technik. Oczywiście i tutaj posypały się medale:

Kośmicka Natalia, Koss Agata, Mazurek Cezary - 1 miejsce 

Giergiela Julia, Kuszewski Igor, Sowa Tomasz - 2 miejsce 

Lech Gabriela, Skoczek Malina, Mazurek Szymon - 3 miejsce

Niestety nie wszystkim Sokudziakom udało się zdobyć medale, jednak udało im się stoczyć wygraną walkę ze stresem i tremą, a także zdobyć cenne doświadczenie i poznać zasady rywalizacji sportowej. W zawodach wzięli udział: Firląg Cezary, Kaczyński Damian, Krukowski Szymon, Pacek Karol, Podgórski Michał, Sewioło Daniel, Wichowski Kryspin, Bielecki Szymon.

SOKUDO
Foto/Emilia Mazurek