Data wydarzenia: 08.03.2018 17:00 - 08.03.2018 19:00
Miejsce wydarzenia: Urząd Gminy Kołbiel, sala nr 7

To spotkanie dedykowane jest wszystkim miłośnikom egzotyki. 8 marca, znany podróżnik i fotograf odkryje przed nami tajemnice Czarnego Lądu i opowie o swoim projekcie „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”.

Robert Gondek kilka lat temu postanowił, że kończy z pracą biurową i w pełni poświęca się swojej pasji, jaką jest fotografia i podróżowanie. Od 2008 roku konsekwentnie realizuje projekt, którego celem jest zdobycie najwyższych szczytów górskich w każdym kraju Afryki. Spośród około sześćdziesięciu udało mu się zdobyć blisko dwadzieścia. Jego niezwykły zapał został doceniony w najbardziej prestiżowym konkursie podróżniczym Kolosy w kategorii: "Wyczyn Roku 2016".

Gondek jeździ ze swoimi prelekcjami i wystawami zdjęć po całej Polsce. 8 marca swoją obecnością zaszczyci Kołbiel. Oprócz oglądania fotografii, uczestnicy spotkania będą mogli posłuchać fascynujących opowieści podróżnika o Afryce. Jak obiecał, zabierze nas na spacer po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie, treking po górach Semien, na szczyt Mount Cameron, Kilimandżaro, Mount Kenya i nie tylko. Wraz z podróżnikiem zajrzymy również do świata zwierząt: goryli górskich z Rwandy, mandryli z Gabonu i szympansów z Ugandy.

Po spotkaniu będzie można nabyć książkę autorstwa Roberta Gondka, jego prace fotograficzne, a także koszulki i widokówki ze zdjęciami wędrowca. Aż grzech byłoby przegapić to wyjątkowe wydarzenie. Zapraszamy!

Wstęp wolny!