Od kilku dni wreszcie możemy cieszyć się wiosną. Warto więc zadbać o kondycję i pomyśleć na poważnie o uprawianiu jakiegoś sportu. Być może inspirację znajdziecie podczas "Otwockiej Ligii Biegowej", która rusza już w niedzielę, 22 kwietnia.

Najmłodsi biegacze, czyli dzieci i młodzież z Otwocka oraz powiatu otwockiego, wystartują dokładnie o godzinie 11:00 (dorośli dwie godziny później), z Orlika w Wólce Mlądzkiej. Dalej pobiegną trasami w okolicy rzeki Świder. Uczestnicy będą mieli do pokonania - zależnie od kategorii wiekowej następujące dystanse: najmłodsi (do 8 lat) – 300m, 9-10 lat – 600m, 11-12 lat -1000m, 13-14 lat 1500, od 15 lat – 3,4km lub 5,4km. Meta zawodów zlokalizowana będzie również na terenie Orlika przy ul. Wspaniałej.

Pamiętajcie o tym, żeby zgłosić się nieco wcześniej, bo już o godzinie 9:30 ruszą zapisy na wydarzenie! Zabierzcie też trochę pieniędzy – opłata startowa wynosi 10zł, a koszt uczestnictwa w całym cyklu to 25zł. Jeśli natomiast nie uda Wam się wziąć udziału w inaugarcji, to nic straconego, bo kolejne zawody odbędą się 6 i 20 maja oraz 10 czerwca!

Imprezie, na którą zapraszamy razem z Uczniowskim Klubem Sportowym "Bieliki" patronuje prezydent Otwocka, Zbigniew Szczepaniak. Wspiera ją również Powiat Otwocki.

Więcej szczegółów – program i regulamin zawodów znajdziecie TUTAJ


ML