Data wydarzenia: 14.03.2018 17:00 - 14.03.2018 19:00
Miejsce wydarzenia: Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Pułaskiego 3A, Otwock

Dziennikarz Andrzej Kamiński zaprasza na spotkanie autorskie w związku ze świeżo wydaną pracą. Powinno ono zainteresować i starsze i młodsze pokolenia naszych mieszkańców.

„Kołbielszczyzna w kadrze” to album fotograficzny zawierający zdjęcia kołbielskiej wsi z lat 1910-1970. Inicjatorem jego powstania jest Andrzej Kamiński, dobrze znany otwockiej społeczności pisarz, dziennikarz, miłośnik i propagator regionu kołbielskiego. Umieszczone w albumie fotografie pochodzą głównie od mieszkańców gminy i są absolutnie unikalne. Dla jednych będą sentymentalnym wspomnieniem, dla innych lekcją o dawnych czasach.

14 marca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Otwocku odbędzie się spotkanie autorskie, na którym Andrzej Kamiński opowie o kulisach powstawania albumu, a także filmu „Żeńcy”, którego jest współautorem, i którego prapremierę mogliśmy oglądać kilka miesięcy temu w PMDK-u. Dla starszych pokoleń związanych z regionem kołbielskim będzie to okazja do przywołania wspomnień sprzed lat, z kolei dla młodszych – lekcja lokalnej historii, nauka o ówczesnych zwyczajach i tradycjach, czy też o rozwoju techniki. Zapraszamy was do tej podróży w czasie!

Wstęp wolny!

fot. kulturamazowsze.pl