Data wydarzenia: 10.06.2018 15:00 - 10.06.2018 20:00
Miejsce wydarzenia: Skwer im. św. Jana Pawła II przy ul. kard. Wyszyńskiego, Józefów

Oglądanie nieba przez teleskop, szereg warsztatów, ciekawe prelekcje i muzyczne spotkanie z popularyzatorem astronomii – to wszystko, Miejski Ośrodek Kultury zaplanował na niedzielne popołudnie 10 czerwca.

Do Józefowa przybędzie mobilne planetarium. Najmłodsi będą w niebie – w przenośni i dosłownie. Podczas naukowego pikniku, będą mieli okazję spotkać się z ciekawymi ludźmi i zajrzeć w gwiazdy. MOK we współpracy z lokalnymi instytucjami, a także Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii, przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży. Pojawią się teleskopy i inne przyrządy do obserwacji nieba. Różne ścieżki zwiedzania i ciekawe warsztaty doprowadzą uczestników zabawy do odkrywczych wniosków. Wydarzenie połączy zabawę z edukacją, czyli przyjemne z pożytecznym.

Piknik zakończy wieczorną porą koncert Przemysława Rudzia – kompozytora i wykonawcy muzyki elektronicznej, a także pasjonata astronomii, autora wielu publikacji i książek popularnonaukowych. Jak zapowiadają organizatorzy, muzyk zaprezentuje „solowy projekt muzyki elektronicznej dedykowany nasłuchowi Wszechświata przez radioastronomów”. Zapraszamy!

Wstęp wolny!

fot. pixabay