Data wydarzenia: 08.07.2018 13:00 - 08.07.2018 23:59
Miejsce wydarzenia: Plaża nad Świdrem przy ul. Żurawiej w Otwocku

Niedziela 8 lipca zakręci się wokół nadświdrzańskich atrakcji. Podczas pierwszego cyklu festiwalu Membrana czekają nas ciekawe warsztaty, wycieczki krajoznawcze i wodne zabawy, a wszystkiemu przewodniczyć będą Pieśni Mocy w wykonaniu etnicznych zespołów.

-Spotkamy się w zakolu rzeki, którego piaszczysta skarpa tworzy naturalny amfiteatr - zapowiadają organizatorzy na stronie wydarzenia. W owym klimatycznym amfiteatrze czekać będzie na nas mnóstwo atrakcji. Jak się okazuje, już sama droga na miejsce wydarzeń może być bardzo ciekawa. Organizatorzy planują bowiem wspólny spacer z PKP Świder w kierunku dzikiej plaży z opowieścią o letniskowej dzielnicy Otwocka w tle. Zbiórka zapowiedziana jest na godz. 13.30.

 

A co dalej? O 15.00 – Wielki Skok, nawiązanie do popularnej na całym świecie akcji Big Jump, symbolizującej integrację lokalnej społeczności w celu ochrony rzeki. Nieco później – nietypowe warsztaty z bębnienia na wodzie, a także Żywa Biblioteka – kolejna odsłona społecznego ruchu, tym razem, na rzecz praw człowieka. O 18.00 rozpocznie się muzyczny maraton. Wysłuchamy pieśni griotów Afryki i słowiańskich guślarzy. Wystąpią: Słoma, Bębnoluby, Łontanara i Lidia Kotlińska. Punkt 20.00 tradycyjną indyjską ragę zaprezentuje grupa Kolektyw Kalatva.

Organizatorzy zachęcają do zabrania własnych napojów w także hamaków do leniuchowania.

Jako patron medialny, szczególnie gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Na pewno zgodzicie się, że to wszystko, czym festiwal Membrana pragnie nas uraczyć, brzmi niezwykle intrygująco. My będziemy na pewno, a wy?

Wstęp wolny!

fot. facebook/Festiwal Membrana