Data wydarzenia: 14.03.2018 17:00 - 14.03.2018 19:30
Miejsce wydarzenia: Teatr Miejski im. Stefana Jaracza, ul. Armii Krajowej 4

W środę, 14 marca odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie dostępności dworca w Otwocku. Mieszkańcy mają szansę zgłosić swoje uwagi do prezydenta i Polskich Kolei Państwowych zanim rozpoczną się prace projektowe.

Obecnie, stacja kolejowa jest jednym wielkim placem budowy. Otwocczanie muszą zmagać się z wieloma utrudnieniami. Dostępne są tylko dwa perony, a wejście na jeden z nich możliwe wyłącznie od strony ul. Warszawskiej, o czym więcej dowiecie się TUTAJ. W ostatnich dniach zamknięte zostało przejście kolejowe na wysokości Rzemieślniczej. Teren dworca jest ogrodzony, a „pole manewru” podróżujących ograniczone.

Cały ten bałagan ma jednak swój sens. W 2022 roku będziemy cieszyć się zmodernizowaną, nowoczesną i komfortową koleją. Wszystkie niedogodności mają nam zostać wówczas podwójnie wynagrodzone. Otwocka stacja PKP stanie się bardziej funkcjonalna, a prace nad jej projektem mają ruszyć lada moment.

Nie raz mieszkańcy ubolewali nad tym, że lokalne inwestycje są realizowane „po cichu”, w poczuciu, że ich zdanie się nie liczy. Tym razem mają realny wpływ na projekt, który planuje miasto. Dyrektor Biura Inwestycji PKP S.A. – Wojciech Rybak oraz Prezydent Miasta – Zbigniew Szczepaniak zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie konsultacyjne w sprawie dostępności stacji PKP, które rozpocznie się 14 marca o godz. 17:00 w Teatrze im. Stefana Jaracza. Zostaną na nim określone ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji. Uczestnicy konsultacji będą mogli zgłosić wszelkie uwagi dotyczące kształtu nowego dworca. Organizatorzy podkreślają, że ważnym punktem projektu są ułatwienia dla osób starszych i niepełnosprawnych. Obecność tych grup mieszkańców na spotkaniu będzie zatem niezwykle cenna. Udział w konsultacjach mają wziąć przedstawiciele organizacji pozarządowych i władze samorządowe. Wszyscy chętni proszeni są o wysłanie potwierdzenia udziału na adres mailowy: komunikacja@otwock.pl.

MK