Data wydarzenia: 24.11.2019 19:00 - 24.11.2019 21:00
Miejsce wydarzenia: PMDK, ul. Poniatowskiego 10, Otwock

Tylko oni potrafią tak szczerze opowiadać o zmarnowanych szansach, fatalnych związkach i kobietach wartych każdego grzechu. To pełnokrwiste opowieści o naszych uczuciach (...)

FACECI to projekt muzyczny oparty na piosenkach stworzonych przez Rafała Bryndala (tekst) i Darka Boratyna (muzyka). Autorzy, to dwaj faceci po przejściach. Z niejednej butelki dno oglądali, niejednej kobiecie patrzyli prosto w oczy i niejednemu gamoniowi pokazali miejsce w kolejce po dodatkową porcję ryżu w barze mlecznym.

Doświadczenia, jakie zebrali podczas pełnych przygód wędrówek po mieście, wywołują u nich nieustanne refleksje oparte na melancholijnych metaforach. Dzięki temu ich piosenki są jak komunikaty o stanie wód na rzece Wiśle - do bólu prawdziwe. 
Tylko oni potrafią tak szczerze opowiadać o zmarnowanych szansach, fatalnych związkach i kobietach wartych każdego grzechu. Nie ma w tym żadnego mentorstwa i przemądrzałych gadek podstarzałych ramoli. To pełnokrwiste opowieści o naszych uczuciach, które mimo szalejących nowinek technologicznych zawsze dotyczą tego samego. Nasze życie to nieustanna walka o bycie w świecie targanym przez namiętności.

Boratyn i Bryndal to duet wrażliwych kolesi, którzy potrafią w oryginalny i przejmujący sposób opowiadać o życiu każdego z nas. Ta bezpretensjonalna twórczość zmusza do szczerych rozmyślań nad sensem tego, co jest sensu pozbawione. Boratyn i Bryndal do dwaj kumple, którzy mimo dojrzałego wieku są ciągle na tyle młodzi, by wyjść wieczorem na miasto i próbować znaleźć kawałek szczęścia w podejrzanych lokalach. W ich duszach wytatuowane są przemyślenia, których znaczenie sprowadza się do jednego stwierdzenia - bez względu, jak to się wszystko skończy warto próbować nieustannie przeżyć jeszcze coś szczególnego. Z tego powodu w ogóle spotkali się jakiś czas temu, by nagrać tych kilka piosenek. Potraktowali to jako psychoterapię. Czerpią z tego moc, a jeśli jeszcze komuś będą mogli za sprawą swoich piosenek pomóc w przeżyciu choćby popołudnia, to gra nie jest tylko warta świeczki, ale całej gromnicy.