Data wydarzenia: 06.10.2018 11:00 - 06.10.2018 13:00
Miejsce wydarzenia: Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1

W najbliższą sobotę (6 października) warto wybrać się na spotkanie z autorami wystawy „Etnoilustracje” oraz rodzinną przygodę z tradycją.

„Etnoilustracje” to cykl Michała Stachowiaka i Moniki Michaluk, zawierający 23 sceny obrzędowe opracowane w estetyce etnodesignu. Prace zdobyły uznanie odbiorców poprzednich ekspozycji oraz etnografów. Po raz kolejny przyciągną uwagę dużych i małych widzów w józefowskim MOK-u.

W maju nakładem Wydawnictwa Albus ukazała się również książka autorów pod tytułem „ETNOGADKI, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”. Książka jest wynikiem idei zapoczątkowanej w „Etnoilustracjach”. Michał Stachowiak i Monika Michaluk tym razem zaprosili do współpracy etnografa, Witolda Przewoźnego. Powstała historia, której celem jest przekazanie wiedzy na temat rodzimej obrzędowości, zbliżenie pokoleń i obudzenie dialogu na rzecz podtrzymania tradycji.

Podczas spotkania odbędzie się również warsztat plastyczno - etnograficzny o sowach , które są jednym z motywów przewodnich wystawy.

Wstęp wolny.