Data wydarzenia: 07.07.2018 11:00 - 07.07.2018 16:00
Miejsce wydarzenia: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2

Zapraszamy na kolejną odsłonę Otwockiego Pikniku Archeologicznego, a na nim ciekawe warsztaty, pyszne jedzenie i pokaz grupy rekonstrukcyjnej.

Piknik Archeologiczny w Muzeum Ziemi Otwockiej jest dla wielu mieszkańców pozycją obowiązkową wśród wakacyjnych wydarzeń plenerowych. Najbardziej wyczekują go ci młodsi. To właśnie z myślą o nich przygotowywane są rozmaite warsztaty i efektowne pokazy.

Czego możemy się spodziewać na tegorocznym pikniku? Odlewanie świec, szukanie skarbów w wykopie archeologicznym, robienie biżuterii ze szklanych i drewnianych paciorków, wypiekanie bułeczek, wyłuskiwanie z gipsowych odlewów zatopionych minerałów i lepienie z gliny – to dopiero początek listy atrakcji zaplanowanych przez OCK i Muzeum Ziemi Otwockiej. Na imprezie pojawi się także grupa rekonstrukcyjna Semper Fidelis Res Publicae, która zaprezentuje m.in. tradycyjny pokaz sił ognia średniowiecznych machin oblężniczych. A o żołądki wszystkich uczestników zabawy zadbają dziewczyny z Roots-Vege.

Jak zapowiadają organizatorzy, nikt nie wyjdzie z imprezy głodny, ani też zawiedziony, bowiem archeologiczne poszukiwania mogą przynieść dużo korzyści. Kto wie jakie skarby kryją się pod ziemią na terenie muzeum?

Wstęp wolny!

MK/fot. UM Otwock