Szkolna drużyna tchoukballa UKS Jastrzębie Śródborów Otwock wzięła udział w 22 edycji turnieju TCHOUKBALL GENEVA INDOORS. Z zawodów, które odbyły się w dniach 7-9 grudnia zawodnicy wrócili zdobywając piąte miejsce.

Jastrzębie, czyli uczniowie klasy sportowej 5as Szkoły Podstawowej nr 2 w Otwocku im. Ireny Sendlerowej: Leon Gałabuda (c), Aleksander Prus, Borys Rajzer, Franciszek Rzymkowski, Bartosz Nowakowski, Mateo Garbacz, Kuba Karpiński rywalizowali z dziewiętnastoma innymi ekipami startującymi w kategorii wiekowej M12. W wyniku losowania, chłopcy trafili na cztery zespoły szwajcarskie i jeden francuski. Otwocka drużyna, podobnie jak zespół gospodarzy „Vernier”, wygrała po trzy mecze. Zespoły stanęły więc do walki o pierwsze miejsce w grupie C. Zwycięzca grupy w kolejnej fazie walczył o miejsca 1-4, a zespół który przegrał o miejsca 5-8. Po niezwykle zaciętym spotkaniu , otwocczanie przegrali jednym punktem 10:11, choć na 3 minuty przed końcem prowadzili 9:6. Jak się później okazało, Jastrzębie przegrały z zespołem, który wygrał cały turniej.

W drugiej fazie turnieju, nasi zawodnicy walczyli o miejsca 5-8 z drużynami z drugich miejsc z pozostałych grup (mecz plus rewanż). Wygrali cztery kolejne spotkania i dwa zremisowali tym samym zajmując piąte miejsce w turnieju.

-Jesteśmy bardzo zadowoleni z turnieju, choć pozostaje lekki niedosyt. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez organizatorów oraz włączeni w poczet europejskiej rodziny tchoukballa. Mieszkaliśmy w schronie przeciwatomowym razem z drużyną niemiecką ASC Weimar z którą zaprzyjaźniliśmy się i spędzaliśmy wolny czas. Za rok na pewno wrócimy! – mówi Paweł Łyżwa, nauczyciel wychowania fizycznego i trener Jastrzębii – Śródborów Otwock.

Gratulujemy Jastrzębiom udanego debiutu podczas genewskiego turnieju i życzymy kolejnych sukcesów!