W dniach 13-15 grudnia 2019r. w Genewie odbyła się 23 edycja klubowego turnieju tchoukballa - "Tchoukball Genewa Indoors". Po raz drugi, tak jak w ubiegłym roku jedynym klubem występującym w polskich barwach był UKS Jastrzębie - Śródborów z Otwocka.

Klub z Otwocka reprezentowały dwa zespoły w kategorii do lat 12-stu. W turnieju brały udział 24 zespoły z takich krajów jak Polska, Szwajcaria, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Tunezja i Hongkong. Cały turniej odbywał się w przepięknym kompleksie sportowym w trzech zespolonych ze sobą halach. Wszystkie zespoły zostały podzielone na cztery grupy. Zespół UKS Jastrzębi - Otwock 1 rywalizował w pierwszej grupie w której wszystkie mecze rozgrywane były na boisku centralnym. Drugi zespół UKS Jastrzębi - Otwock 2 rywalizował w grupie czwartej. Oba polskie zespoły wyszły ze swoich grup z pierwszego miejsca wygrywając wszystkie mecze i tym samym dostając się do grupy finałowej, czyli czterech najlepszych zespołów turnieju. Mecze finałowe zostały rozegrane na boisku centralnym, były również transmitowane na żywo w Internecie. W finałach pierwszy zespół wygrał wszystkie mecze zdobywając tym samym pierwsze miejsce. Drugi zespół Jastrzebi przegrał z pierwszym zespołem Jastrzębi oraz minimalnie z zespołem szwajcarskim Trembley. Pokonał natomiast inny szwajcarski zespół Micheli Stars zdobywając tym samym trzecie miejsce w turnieju.

Władze klubu są bardzo zadowolone z postawy swoich podopiecznych, tym bardziej że chłopcy swoją grą i zaangażowaniem na boisku wzbudzili ogromne zainteresowanie i podziw organizatorów, sędziów, trenerów innych drużyn a przede wszystkim goszczącego na turnieju Honorowego Prezesa Światowego Tchoukballa p. Chris Huang. Sukces UKS Jastrzębi - Śródborów tym bardziej jest cenny, że został zdobyty w kolebce i w rodzinnym mieście twórcy tchoukballa p. Dr. Hermana Brandta.

Pobyt UKS Jastrzębi - Śródborów nie ograniczył się tylko do zmagań sportowych. Zawodnicy  wraz z opiekunami zespołu zwiedzili przepiękne genewskie stare miasto, podziwiali panoramę Alp z najwyższym szczytem Mont Blanc, zobaczyli symbol Genewy fontannę Jet d'Eau. Dużo wrażeń i emocji wśród uczestników sprawił również rejs tramwajem wodnym po jeziorze genewskim.

 

Paweł Łyżwa, Anna Dębska