W dniach 8-10 grudnia w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2017. Na zawodach pojawiła się cała polska czołówka tej młodej, ale bardzo szybko rozwijającej się dyscypliny sportowej. Nie zabrakło oczywiście reprezentacji UKS Wilki Otwock - 12 juniorów i juniorek oraz 1 seniorki.

Mamy się czym pochwalić - zdobyliśmy jeden srebrny medal i 3 brązowe oraz jeden srebrny w konkurencji dodatkowej, co oznacza, że w liczbie zdobytych miejsc medalowych pobiliśmy rekord ubiegłorocznych Mistrzostw.

Pierwszy dzień zawodów był dla Wilków bardzo udany. W piątek wieczorem w konkurencji Slide (tzw. slajdy) Katarzyna Gzyl wywalczyła 3 miejsce. Jesteśmy z tego powodu wyjątkowo dumni ponieważ był to zarówno debiut Kasi, jak i debiut Wilków w tej dyscyplinie na tak ważnej imprezie. Dwa kolejne brązowe medale zdobyliśmy jeszcze tego samego dnia: Kinga Kos w kategorii junior i Halina Labriga jako seniorka w konkurencji Jump (skoki nad tyczką). Tuż za podium, na 4 miejscu skoki nad tyczką zakończyła Kasia Gzyl.

Sobota to był dzień Speed Slalom i Classic. W pierwszej konkurencji, na podium co prawda nie stawaliśmy, ale nasi zawodnicy w dwóch kategoriach zdobywali piąte miejsca: Kasia Gzyl jako juniorka, pobijając swój życiowy rekord, który obecnie wynosi 5,799 sekundy i Halina Labriga – seniorka. Najmłodsze zawodniczki, które w wiek juniorski wejdą dopiero w przyszłym roku lub nawet za dwa lata, walczyły dzielnie i często pokonywały dużo starsze i bardziej doświadczone zawodniczki.

Druga część dnia należała już do otwockich rolkarzy. W konkurencji Classic Pair Natalia Kociszewska i Kinga wywalczyły wicemistrzostwo Polski, a czwarte miejsce zdobyły Wilczyce: Gosia Piszczadowska i Olga Mazur. Młodsze dziewczyny usłyszały od sędziów bardzo wiele wyrazów uznania za swój występ, szczególnie, że dla Olgi był to debiut w classic pair. Pomiędzy obiema zawodowymi konkurencjami, w sobotę zorganizowano także konkurs Limbo Skating. Liczna grupa dzieci jeździła pod tyczką. Zawodniczka z Otwocka, Wiktoria Kostrzewa, zajęła 2 miejsce, a Olga Mazur, piąte.

Ostatni dzień zawodów przebiegał pod dyktando Battle Freestyle Slalom. Przez większość niedzieli zawodnicy i zawodniczki walczyli na triki slalomowe. Piąte miejsce w konkurencji battle slalom seniorek zajęła Halina Labriga. Rafał Tokarzewski także zakończył tę konkurencję na 5 miejscu, a aż 4 juniorki awansowały do ćwierćfinału (16 najlepszych juniorek w Polsce) w tej najliczniejszej z kategorii.

Nie chcemy zapeszać ale mamy w Otwocku naprawdę dobrych zawodników, z którymi w niedługim czasie rolkowy świat będzie musiał się liczyć jeszcze bardziej niż dziś.

Osiągnięcia zawodników z Otwocka już teraz są naprawdę znaczące i możemy być z nich dumni jako mieszkańcy tego regionu, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że zawodnicy mają utrudnione zadanie ze względu na niewystarczającą liczbę treningów. Powodem tego są bardzo duże trudności ze znalezieniem odpowiedniego do ćwiczeń miejsca. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest to dla Klubu ogromnym wyzwaniem. Sale, które udało nam się z dużym trudem zarezerwować w minimalnym stopniu zapewniają warunki do ćwiczeń ze względu na ich rozmiar i ograniczoną dostępność. UKS Wilki Otwock to obecnie trzy grupy zawodników, którzy aby osiągać coraz lepsze wyniki, muszą ćwiczyć każdego dnia. Niestety w Otwocku, na taki luksus nie możemy liczyć. A może jednak uda się zebrać siły, a przede wszystkim chęci, i wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze lepiej promować nasze miasto. Czy warto? Odpowiedź chyba jest tylko jedna…

UKS Wilki Otwock na Mistrzostwach Polski Freestyle Slalom 2017 reprezentowali: Ida Pożoga, Olga Mazur, Wiktora Kostrzewa, Gosia Piszczadowska, Kinga Kos, Rozalia Kępińska, Kasia Gzyl, Karolina Jałocha, Natalia Kociszewska, Julia Zawadzka, Halina Labriga, Bartek Malesa, Rafał Tokarzewski.

Mistrzostwa w Kętrzynie to niemal finisz rywalizacji w tym roku. 16 grudnia Wilki wzięły udział w Finale Mazowieckiej Ligi Bladecross na Stadionie Narodowym. Jakie osiągnęły wyniki? Dowiecie się wchodząc na ich FB!

Przed nimi jeszcze zawody w Czechach
: Czech Freestyle World Cup.
Życzymy powodzenia!

Dariusz Labriga