Zawodnicy UKS Wilki Otwock nie próżnują. Sezon rolkowy już się rozpoczął i zawodów dla miłośników 8 kółek przybywa, dlatego w miniony weekend otwoccy rolkarze brali udział aż w dwóch zawodach: Czech Freestyle World Cup 2018 oraz zawodach typu bladecross w Mińsku Mazowieckim.

19 i 20 maja w czeskim Ołomuncu (Olomouc) na Zawodach Freestyle Slalom zaliczanych do World Slalom Series (2 kubeczki) spotkali się rolkarze z 9 krajów: Czech, Słowacji, Rosji, Hiszpanii, Francji, Węgier, Białorusi, Tajwanu i Polski. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć reprezentacji UKS Wilki Otwock, tym razem w 6-osobowym składzie: Halina Labriga, Kinga Kos, Rozalia Kępińska, Maja Grabowska, Olga Mazur i Rafał Tokarzewski. Dla Mai Grabowskiej był to debiut w zawodach Freestyle Slalom, natomiast Olga Mazur, która była jedną z najmłodszych uczestniczek imprezy i nie jest jeszcze w wieku juniora, wystartowała we wszystkich konkurencjach, a debiutowała w Classic Freestyle Slalom (przejazd do muzyki) i Free Jump.

Zawody u naszych południowych sąsiadów na stałe wypisały się w kalendarz imprez, w których uczestniczą zawodnicy z Otwocka. Tym razem doskonale spisali się oni drugiego dnia, w konkurencji Free Jump (skoki nad tyczką) aż trzykrotnie stając na podium i dwukrotnie pobijając rekordy życiowe.

W kategorii Junior Women - 1 miejsce zajęła Kinga Kos, która skoczyła na wysokość 100 cm. Podobnie, z rekordem życiowym i skokiem na wysokość 100 cm na tyczką, na 3 miejscu zakończył tę konkurencję, w kategorii Junior Men, Rafał Tokarzewski. A w kategorii Senior Women 2 miejsce zajęła Halina Labriga. Jest się zatem czym pochwalić, 3 medale w jednej konkurencji na zawodach tej rangi.

Szczegółowe wyniki pozostałych kategorii:

Speed Slalom:
Junior Women: 12 miejsce Kinga Kos, 20 miejsce Rozalia Kępińska, 24 miejsce Olga Mazur, 25 miejsce Maja Grabowska
Junior Men: 5 miejsce Rafał Tokarzewski
Senior Women: 6 miejsce Halina Labriga

Classic Freestyle Slalom:
Junior Women: 16 miejsce Olga Mazur


Battle Freestyle Slalom:

Junior Women: 5 miejsce Kinga Kos, 17 miejsce Olga Mazur i Rozalia Kępińska, 25 miejsce Maja Grabowska
Junior Men: 7 miejsce Rafał Tokarzewski
Senior Women: 5 miejsce Halina Labriga


Zawody miały rangę WSS dwóch kubków, co oznacza, że za pierwsze miejsce zawodnicy otrzymują 200 punktów do rankingu WSS.


A na lokalnej arenie, 19 maja w Mińsku Mazowieckim, rywalizowali rolkarze w zawodach typu bladecross, czyli emocjonujących wyścigach na rolkach po torze przeszkód. W duchu zasady fair play zawodnicy rywalizowali ze sobą na wymagającym zwinności, szybkości oraz skoczności torze przygotowanym z przeszkód, często pokonując własne granice.


W mniej licznym niż zazwyczaj składzie reprezentanci UKS Wilki Otwock także pokazali na co ich stać. Czterokrotnie stawali na podium w różnych kategoriach wiekowych.

1 miejsce Nikola Węgrzynowicz

2 miejsce Ula Sychowicz
3 miejsce Ksawery Słabęcki
3 miejsce Julka Blinow

A żeby nie wypaść z doskonałej formy zawodów, już w najbliższym czasie kolejne zmagania, tym razem w jeździe szybkiej, na Torowych Mistrzostwach Polski w Dusznikach Zdrój oraz Ulicznych Mistrzostwach Polski w Tomaszowie Lubelskim, na których Wilki będą, jak zawsze, walczyć o najlepsze miejsca.

AZP