Zawodnicy UKS "Orły" trenują w Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II, ale sala z której korzystają nie jest przystosowana do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Chłopcy zadebiutowali w rozgrywkach ligowych unihokeja w kategorii junior młodszy, które odbyły się w Łochowie. W turnieju eliminacyjnym wzięło udział pięć drużyn. Nasze "Orły" wystąpiły w grupie C razem z UKS Orlęta Warszawa, UKS Bankówka Zielonka, ULKS Olimpia Łochów, ULKS Józefina. Mimo ogromnych problemów kadrowych związanych ze zdrowiem oraz wyjazdami zawodników i mocno „okrojonego” składu, wiązowscy zawodnicy nie bali się odważnej gry. Każdy mecz to 3 x 15 minut czystej gry. Nastolatkowie walcząc w ósemkę zostawili więc na boisku mnóstwo siły i zdrowia . Niestety mimo ich ogromnych starań, to zawodnicy z Zielonki okazali się lepsi. Pokazali, że mimo młodego wieku mają ogromne doświadczenie i sporą dawkę profesjonalizmu, zarówno na boisku w jakości gry, jak i poza boiskiem w zapleczu i przygotowaniu sportowym do zawodów. Rozgrywki były dla wszystkich "Orłów" wspaniałą przygodą, podczas której nauczyli się więcej niż przez ostatni rok treningów na sali, która nie spełnia wymogów do tego sportu. Zapewniają też, że będą dalej pracować nad swoimi umiejętnościami, aby w przyszłości pokonać rywali. Jeśli macie ochotę do nich dołączyć to przyjdźcie na treningi, które odbywają się w piątki między 15.10 a 16.40.

Gratulujemy zawodnikom zapału bo tego im zdecydowanie nie brakuje. Jednocześnie liczymy na to, że włodarze Gminy Wiązowna, którzy dofinansowują ich ambitne działania pomyślą nad tym, jak rozwiązać kwestię zapewnienia chłopcom odpowiednich warunków do trenowania!

ML/Fot. Tu Wiązowna