W niedzielę, 24 lutego zawodnicy staną na starcie Półmaratonu Wiązowskiego. Tym samym, już po raz 39 zainaugurują ogólnopolski sezon biegowy.

Co roku kilka tysięcy biegaczy - zawodowców i amatorów - zarówno z Polski, jak i zza granicy sprawdza swoje umiejętności na wiązowskiej trasie. Biorą w nim udział również osoby niepełnosprawne. W specjalnych biegach staruje także młodzież oraz dzieci. Półmaraton Wiązowski jest jedną z najstarszych tego typu cyklicznych imprez sportowych w Polsce, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń biegowych.

W 38. edycji udział wzięło blisko 3000 zawodników. -Naszą ideą jest upowszechniaie biegania, promocja zdrowego trybu życia oraz aktywność sportowa, w tym osób niepełnosprawnych. Niezwykle ważnym celem jest dla nas także rozwój fizyczny dzieci, młodzieży i dorosłych, do których kierujemy szeroką ofertę biegową – zapewniają organizatorzy.

W ramach wydarzenia, rozgrywany jest standardowy bieg półmaratoński, Wiązowska 5-ka, Mały Półmaraton i Mały Ćwierćmaraton dla uczniów oraz Bieg Krasnoludków dla najmłodszych. W ramach biegów prowadzone były również akcje charytatywne „Biegnę dla...”, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Warto podkreślić, że Półmaraton Wiązowski jest popularny wśród sportowców, publiczności oraz ogólnopolskich mediów ze względu na jego długą tradycję i doskonałą organizację.

Bądź pierwszy w sezonie!

-Jak u nas jest? Płasko, zwykle zimno i prawie zawsze wieje wiatr. W prawie 40-letniej tradycji biegu, tylko kilka startów odbyło się przy dobrej pogodzie. Szansa na to, że 24 lutego będzie słonecznie, ciepło i bezwietrznie, jest niewielka. I idziemy o zakład, że to wszystko dla wielu z Was jest najlepszą zachętą do tego, by stanąć na starcie. Na pierwszym starcie w sezonie. W grupie zapaleńców, którzy chcą biegać mimo wszystko – mówią organizatorzy i dodają: -Nasza impreza to siedem różnych biegów. Także dla dzieci i młodzieży. Najmłodsze dzieci (poniżej 6 lat) rejestrujemy tuż przed startem. Trasa półmaratonu to pętla po asfalcie. Biegniemy przez wsie, łąki i lasy. Wzdłuż całej trasy ustawiają się kibice. Atmosfera w Wiązownie jest wyjątkowa, bo w organizację biegu włączają się także mieszkańcy okolicy. Wszystkie informacje dotyczące 39. Półmaratonu Wiązowskiego znajdziecie na fanpage’u: www.wiazownapolmaraton.pl oraz na stronie internetowej maratonu: www.wiazownapolmaraton.pl

Czekamy na Ciebie! Bądź pierwszy w sezonie!