Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich rodziców, których dzieci uczęszczają do józefowskiej 3-ki. Już wkrótce, uczniowie tej szkoły będą mogli korzystać z opieki stomatologa.

Wyposażenie szkolnego gabinetu dentystycznego i uruchomienie usług stomatologicznych jest możliwe dzięki dofinansowaniu, które Józefów otrzyma z Ministerstwa Zdrowia.

Miasto wystartowało w konkursie ofert na program polityki zdrowotnej pn. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018.” Powołana przez Ministerstwo Zdrowia komisja konkursowa wybrała 47 szkół z całej Polski, dla których złożono najkorzystniejsze oferty. Wśród nich znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek AK w Józefowie.

Trójka otrzyma 120 tysięcy na wyposażenie i uruchomienie nowoczesnego gabinetu stomatologicznego na terenie szkoły. Dodatkowe 30 tys. zł z miejskiego budżetu zostanie przeznaczone na prace remontowe związane z powstaniem gabinetu.

-Obiecaliśmy gabinet w SP3 i ta obietnica zostałaby zrealizowana nawet przy braku dofinansowania. Dotacja pozwoli jednak na szybsze niż zakładaliśmy uruchomienie tej usługi - mówi zastępca burmistrza Józefowa Marek Banaszek i dodaje: -Ogromne podziękowania należą się pracownikom Referatu Oświaty za świetne przygotowanie oferty do konkursu.

Funkcjonowanie gabinetu stomatologicznego będzie finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Red./fot. pixabay