W poniedziałek, 2 stycznia 2017r. ruszają zapisy na 37 Półmaraton Wiązowski, który odbędzie się 5 marca.

Co piąty Polak regularnie biega. Większość z biegaczy, to ludzie między 25 a 44 rokiem życia. Są aktywni, dynamiczni, dbają o siebie i swoje rodziny. W Wiązownie, co roku od 37 lat tacy właśnie ludzie spotykają się na Półmaratonie Wiązowskim, wydarzeniu znanym nie tylko w środowisku biegowym. Zjeżdżają tu z całego kraju, by w doskonałej atmosferze otworzyć sezon biegowy.  Półmaraton, który odbywa się na przełomie lutego i marca, od samego początku cieszy się dobrą opinią, również  Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przyznał trasie wydarzenia swój atest. W biegu bierze udział zwykle od 800 do 2,5tys. zawodników i z roku na rok ta liczba rośnie. Biorąc pod uwagę  trudne warunki i surową pogodę, jest to naprawdę imponująca frekwencja. Ale jak przyznają uczestnicy imprezy, właśnie te niedogodności są jednym z największych atutów biegu, który traktowany jest przez nich jako doskonała zaprawa przed rozpoczęciem sezonu biegowego i pierwszy poważny biegowy sprawdzian w roku. Zawodnikom zwykle towarzyszą rodziny, przyjaciele oraz wierni kibice. Półmaraton Wiązowski jest znany nie tylko w regionie, bo od lat zmagania zawodników relacjonuje ogólnopolska telewizja informacyjna Polsat News. Od 2016 roku, wydarzenie to jest częścią cyklu imprez biegowych Grand Prix Traktu Brzeskiego, a jego organizatorzy doskonale wiedzą, jak zrobić dobry półmaraton, w końcu zrobili to już 36 razy! W przygotowania do półmaratonu, oprócz samorządu i klubu sportowego, chętnie włączają się także mieszkańcy całej gminy oraz partnerzy biznesowi. Wcale nas to nie dziwi, bo przecież bieganie to promocja zdrowego stylu życia, okolicy, ale też doskonała okazja do promowania firm i ich produktów. My także popieramy tak zacne wydarzenia i dlatego z prawdziwą przyjemnością objęliśmy Półmaraton Wiązowski patronatem medialnym!

Zapisy na 37 Półmaraton Wiązowski przyjmowane są elektroniczne za pośrednictwem strony www.maratonypolskie.pl (od 2 stycznia do 27 lutego 2017 r.) lub w dniu zawodów 5 marca 2017 r. w Biurze Zawodów.

Wszelkie problemy z zapisem, pytania i uwagi można zgłaszać na adres polmaraton@wiazowna.pl lub telefonicznie 22 512 58 07.

Opr.ML/fot. Fanpage Półmaratonu Wiązowskiego