Piłkarze ze Świdra lepsi niż "Orły Nawałki" na Mundialu!

Nie od dziś wiadomo, że w Ognisku im. Kazimierza Lisieckiego "Dziadka" w Świdrze panuje wspaniała, rodzinna atmosfera. Miejsce to, znane jest zarówno z tego, że pracujące tu "ciocie" i "wujkowie" dbają o wszechstronny rozwój swoich podopiecznych, ale też regularnie zapewniają im atrakcje oraz organizują pikniki, festiwale muzyczne i rozgrywki sportowe.

Jedno z takich wydarzeń, czyli Turniej o puchar Dyrektora Ogniska "Świder" odbyło się w ośrodku we wtorek, 19 czerwca. Nad przebiegiem piłkarskich zmagań czuwał sędzia Piotr Bąk z ligii "6" piłkarskich. Zwyciężyła drużyna Elemeledutki, drugie miejsce zdobyli gospodarze, trzecie MOS Osowska, a tuż za podium znalazła się "Majowa". Najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Kamiński (Elemeledutki), zawodnikiem grającym z największym poszanowaniem zasad Fair Play – Kacper Wyrzyka (Majowa). Natomiast Królem strzelców okrzyknięto Krystiana Poredę (MOS Osowska), a najlepszym zawodnikiem – Dominika Pastuszkę (Ognisko "Świder").

Po zakończonych rozgrywkach, zarówno piłkarze jak i kibice mogli posilić się pysznymi kiełbaskami z ogniska i porozmawiać o trwających w Rosji Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej oraz szansach naszej reprezentacji, która jak już wiemy w chwili zamknięcia tego numeru – nie popisała się najlepszą grą! Dlatego mocno trzymamy kciuki za świderskich piłkarzy! Być może już za kilka lat, to oni zastąpią Lewandowskiego i jego kolegów, którzy tak bardzo nas rozczarowali podczas meczów z Senegalem i Kolumbią!

ML/fot. Ognisko Świder