Społeczność przedszkola nr 3 przy ul. Jodłowej 3 w Otwocku zaprosiła najmłodszych z terenu całego powiatu do wspólnego śpiewania podczas Międzyprzedszkolnego Konkursu Pieśni Patriotycznej.

Trzeba przyznać, że wszystkie dzieci pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń znakomicie przygotowały się do występu. Mali przedstawiciele dziesięciu powiatowych placówek zaprezentowały licznie zgromadzonej publiczności takie szlagiery jak: „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza brygada” i „Przybyli ułani pod okienko”. Nie zabrakło też piosenek bardziej współczesnych czyli: „Jestem Polakiem” i „Polska Biało-Czerwoni”, które nieco zaskoczyły jurorów.

Oprócz znakomitych interpretacji, mali artyści zaprezentowali również imponujące stroje, które wspaniale dopełniały ich występy. Członkowie jury w składzie: Arkadiusz Grott, Czesław Woszczyk, Sławomir Winnicki, Zbigniew Jóźwicki i Jolanta Polańska nie miało więc łatwego zadania. Ostatecznie, zwycięzcami zostali ex aequo wykonawcy z dwóch otwockich placówek: Przedszkola nr 3 przy ul. Jodłowej oraz Przedszkola nr 12 przy ul. Batorego. Drugie miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 4 przy ul. Dwernickiego w Otwocku i Przedszkola nr 2 przy ul. Buczka w Karczewie. Na trzecim miejscu uplasowali się mali artyści z Przedszkola nr 2 przy ul. Sosnowej w Józefowie. Jury wyróżniło także zespoły z dwóch, otwockich placówek: Przedszkola nr 15 przy ul. Majowej i Przedszkola nr 20 w Mlądzu. Specjalne wyróżnienie trafiło do rąk Jana Kochanowskiego z Mlądza. Chłopiec oczarował wszystkich akompaniując swoim koleżankom i kolegom na keybordzie w piosence „Wojenko, wojenko”.

Gratulujemy wszystkim dzieciom tak wspaniałych występów i z niecierpliwością czekamy na kolejne! A Was zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo z konkursu! 

https://www.facebook.com/halootwock/videos/357547108138557/

https://www.facebook.com/halootwock/videos/252276618773917/

ML