
-Ostatnie tego typu badania prowadziliśmy w 2013 roku. Od tego czasu wiele się zmieniło i wnioski z tamtego badania wymagają uaktualnienia. Wspieranie rozwoju aktywności obywatelskiej na wsi jest podstawą funkcjonowania FAOW. Posiadanie aktualnej wiedzy na temat problemów i wyzwań stojących przed organizacjami wiejskimi pozwala na lepsze dopasowywanie naszej oferty wsparcia do rzeczywistych potrzeb społeczności wiejskich. Wiedza, którą pozyskamy, będzie przydatna nie tylko dla nas, ale także dla administracji publicznej oraz innych organizacji działających w podobnym obszarze – mówi Piotr Sadłocha, prezes FAOW.
Pierwszym etapem badania, prowadzonego przy wsparciu ekspertów z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jest stworzenie Bazy Danych Organizacji Wiejskich, w której gromadzone są podstawowe informacje o organizacjach. Dopisanie swojej organizacji do Bazy, to nie tylko pomoc w namalowaniu obrazu aktywności obywatelskiej polskiej wsi, ale także szansa na wzięcie udziału w kolejnych etapach badania: indywidualnych pogłębionych rozmowach na temat aktywności swojej organizacji oraz fokusach - wywiadach grupowych. Wyniki i wnioski z badań zostaną zaprezentowane w publikacji, która ukaże się w grudniu 2021.
Realizowany przez FAOW projekt „Obserwatorium obywatelskiej aktywności wsi” został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 –2030.
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj