Zawodnicy otwockiego Klubu Kazoku zdobyli medale podczas prestiżowych zawodów.

W niedzielę, 18 lutego w Siedlcach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate. Turniej przeznaczony jest dla najlepszych zawodników z Mazowsza z roczników 2007-2009.

Drużyna Klubu Karate Shinkyokushin Kazoku w składzie: Helena Głębicka, Lena Gmitrzak, Iga Rogowska, Krzyś Semik, Patryk Urbaniak, Alicja Wiśniewska wywalczyła cztery medale: Iga Rogowska - złoto, Helena Głębicka – srebro, Patryk Urbaniak – srebro, Lena Gmitrzak – brąz.

Iga i Helena po bezkonkurencyjnie wygranych walkach spotkały się w finale. Było to jedno z lepszych starć turnieju, a zawodniczki Klubu Kazoku pokazały umiejętności godne pierwszego i drugiego miejsca. Srebro wywalczył Patryk Urbaniak, ustępując jedynie zawodnikowi, który nie do końca walczył zgodnie z przepisami Okręgowego Związku w rywalizacji dzieci. Brązowy medal przypadł tym razem Lenie, która w przeszłości wygrywała już cały cykl Mazowieckiej Ligi. Trenerzy mają więc nadzieję, że zawodniczka już niedługo znowu zacznie zdobywać złoto.

Jest to ogromny sukces Klubu z Otwocka. Bardzo gratulujemy medalistom i liczymy, że ich sukcesy będą motywacją dla kolejnych zawodników Klubu Kazoku do startów na zawodach, które już niebawem.

MM