Kolejne etapy modernizacji linii kolejowej nr 7 wymagają zamknięcia dojazdu do stacji w Otwocku od strony wiaduktu. Kierowcy będą musieli korzystać z parkingów przy ul. Warszawskiej i obok tak zwanej rampy.

To nie koniec utrudnień związanych z modernizacją kolei na terenie Otwocka. Niedawno miasto obiegła wieść o planowanym wyłączeniu z ruchu pociągów na odcinku Świder – Otwock. Z kolei wczoraj, Biuro Komunikacji Społecznej poinformowało na oficjalnej stronie Urzędu Miasta o zamknięciu parkingu przed stacją PKP w Otwocku.

Plac zostanie całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów już w piątek 29 czerwca. Nie będzie można z niego korzystać przez najbliższe 4-5 tygodni, a więc mniej więcej do połowy lipca. Należy pamiętać, że owe utrudnienia nie wpłyną na organizację ruchu pod wiaduktem, pod którym będzie można swobodnie przejeżdżać. Kierowcy, którzy do tej pory zostawiali swoje samochody na parkingu przed dworcem, mają kilka alternatyw. Mogą korzystać z miejsc postojowych przy ul. Warszawskiej oraz przy ul. Orlej – w okolicach tzw. rampy, a także na tyłach przystanku autobusowego. Wraz z zamknięciem parkingu, przeniesiony zostanie tamtejszy postój taksówek. Taksówkarze będą odjeżdżać z małego parkingu za przystankiem przy ul. Orlej.

MK/fot. wikipedia