Otwock, jak co roku, świętuje Światowy Dzień Ziemi oczyszczając miejską zieleń. Tym razem, akcja odbędzie się w piątek, 20 i sobotę, 21 kwietnia.

O środowisko powinien dbać każdy, a w grupie wszystko idzie łatwiej. Otwock przekonuje mieszkańców, aby przyłączyli się do akcji zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi i wspólnie obronili hasło: „miasto z dobrym klimatem”.

Wydział Ochrony Środowiska stworzył mapkę najbardziej newralgicznych miejsc pod kątem odpadów i rozplanował punkty zbiórek śmieci – będzie ich aż dziesięć. Jeśli jednak mieszkańcy chcieliby gromadzić worki w innych miejscach, mogą to zrobić za uprzednią zgodą Wydziału Ochrony Środowiska. Śmieci ze wszystkich tych miejsc zostaną zabrane przez wynajętą firmę. Wszyscy chętni do pomocy, proszeni są o przyjście 19 bądź 20 kwietnia do pokoju nr 4 w budynku C Urzędu Miasta, gdzie rozdawane będą worki i rękawiczki.

Oto lista punktów zbiórki odpadów:

- ul. Łukasińskiego – parking na wys. kościoła

- ul. Hallera – pomiędzy numerami ul. Hallera 1E i 1F („dzikie boisko”)

- ul. Karczewska – przy ulicy Karczewskiej na wysokości posesji nr 38

- ul. Andriollego – przy skrzyż. z ul. Narutowicza

- ul. Kubusia Puchatka w pobliżu skrzyż. z ul. Narutowicza

- ul. Niezapominajki przy skrzyż. z ul. Narutowicza – obok ogrodzenia OSP Jabłonna

- ul. Żurawia – parking naprzeciwko ośrodka „Strażnica” (ul. Żurawia 15)

- ul. Wiązowska – na końcu drogi w pobliżu rz. Świder

- ul. Turystyczna – przy dawnym moście kolei wąskotorowej na rz. Świder

- ul. Chrobrego – przy końcu ulicyWszelkie pytania można zgłaszać pod nr telefonu 22 779 20 01 w. 171 lub e-mail srodowisko@otwock.pl.

MK/fot. UM Warszawa