Powiatowe Centrum Zdrowia wstrzymało przyjęcia pacjentek na oddział ginekologiczno-położniczy.

Jak udało nam się ustalić, oddział ginekologiczno-położniczy został zamknięty, bo wśród personelu wykryto jeden przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. -Lekarz, rezydent był na kwarantannie, bez wyników, dlatego Powiatowe Centrum Zdrowia w Otwocku na własną rękę zdobyło i przeprowadziło test. Ponieważ wynik był pozytywny, odizolowano 7 innych lekarzy w celu kwarantanny - mówi członek zarządu PCZ, Michał Mrówka. 

Kwarantannę przeszła też pielęgniarka epidemiologiczna, Agnieszka Burbicka. Obecnie wróciła już do pracy i razem z Michałem Mrówką d
ziś od rana działali, aby zminimalizować skutki zamknięcia oddziału. W poniedziałek rano przychodzi lekarz, który po odpowiednich badaniach będzie prowadzić procedury wypisu z oddziału pacjentek, które się do tego  kwalifikują. -Jeśli jakakolwiek pacjentka będzie miała zalecenie leczenia szpitalnego, wówczas będziemy dla niej szukać miejsca w innym szpitalu - mówi Michał Mrówka i wyraża nadzieję, że do końca przyszłego tygodnia, sytuacja zostanie opanowana.