Gdy zawiodą inne sposoby, często pomóc może jedynie prasa. Tak było również w tym przypadku! Dzięki naszej interwencji, najmłodsi mieszkańcy Otwocka mogą już korzystać z obu placów zabaw w Parku Miejskim.

Większy plac zabaw został zamknięty na początku roku. Gdy przyszły cieplejsze dni mieszkańcy coraz częściej skarżyli się na ten fakt. Część osób, pomimo zakazu korzystała z tego placu „nielegalnie”, nie wszyscy jednak byli zadowoleni z takiego rozwiązania.

Interweniowaliśmy w tej sprawie już na początku kwietnia. Prosiliśmy wówczas urzędników o zajęcie się problemem i opisaliśmy go w artykule pt.: „Otwórzcie nam plac zabaw”. Urząd początkowo odpowiedział, że: -Na chwilę obecną nie ma możliwości udostępnienia placu zabaw sąsiadującego z tzw. „Zielenią Miejską”, gdyż jest to w całości teren budowy. Niedługo w jego sąsiedztwie będzie demontowane stare ogrodzenie, a następnie stawiane nowe. Nieustająco na terenie parku są wykonywane alejki parkowe, również bezpośrednio przy placu zabaw. Jeździ ciężki sprzęt budowlany, rozwożone są materiały budowlane. Plac zabaw jest w obrysie placu budowy, a na jego teren nie mogą wchodzić osoby postronne. Otwarcie tego placu zabaw wiązałoby się z podjęciem niepotrzebnego ryzyka w stosunku do bezpieczeństwa dzieci oraz przy ewentualnym wypadku na placu zabaw (nawet nie związanym z budową – zwykłe nieszczęśliwe zdarzenie) z konsekwencjami formalno-prawnymi.

Co ciekawe, drugi otwarty plac zabaw, również znajdował się w obrysie parku a jednak nie został zamknięty. W kwietniowym artykule pt.: „Otwórzcie nam plac zabaw” zaproponowaliśmy rozwiązanie zasugerowane przez naszą czytelniczkę polegające na wyjęciu jednego przęsła z ogrodzenia parku i utworzenie w ten sposób wejścia od strony Zieleni Miejskiej. To rozwiązanie na początku maja zaproponowaliśmy również firmie Sorted, czyli wykonawcy rewitalizacji parku. Dwa tygodnie po tym wykonawca udostępnił plac zabaw zgodnie z nasza propozycją.

Dziękujemy naszym czytelnikom za zgłoszenie i prosimy o więcej!