Nauczyciele i uczniowie ze Stanów Zjednoczonych, przylecieli do Polski, aby podzielić się pasją i wiedzą z otwocką młodzieżą.

Wraz z wakacjami, w otwockim PDMK-u rozpoczął się Obóz Artystyczno-Językowy i Konwersacyjny organizowany przez nauczycieli domu kultury we współpracy z wykwalifikowaną kadrą ze Stanów Zjednoczonych. Tym samym, rozpoczął się świetny czas dla otwockiej młodzieży!

Ideą obozu jest doskonalenie umiejętności językowych i interpersonalnych. Uczniowie i nauczyciele ze Stanów Zjednoczonych przyjeżdżają do Polski, aby poznać naszą kulturę, a także poopowiadać o swoim kraju. Otwocka młodzież ma okazję podszkolić swój angielski, a przede wszystkim zawrzeć przyjaźnie na długie lata.

Goście zza oceanu zostali przywitani przez otwocką młodzież z wielkim entuzjazmem. Swój pobyt rozpoczęli od wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Warszawy. Od poniedziałku 2 lipca, amerykańscy nauczyciele prowadzili zajęcia z młodzieżą. Oprócz tradycyjnych lekcji języka, odbyły się warsztaty artystyczne, a także zajęcia sportowe. Dzieciaki miały okazję poznać zasady gry w baseball. Zmierzyły się także z nauczycielami w koszykówce i piłce nożnej. Wzięły również udział w warsztatach tanecznych.

Nauczyciele z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury zapewniają, że nie jest to ostatnia wizyta gości zza oceanu. Już teraz planują przyszłoroczne spotkanie, na które zapraszają najmłodszych z całego powiatu!

MK/fot. facebook/PMDK