Warsztaty, koncerty, loterie, a przede wszystkim gorące serca wolontariuszy i zbiórka pieniędzy w szczytnym celu – to wszystko już 13 stycznia. Poznajcie program 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym powiecie.

Co roku jest to ogromne wydarzenie w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie. Ludzie gromadzą się swoich rejonach, by pomagać i dzielić się uśmiechami. Za każdą wpłatę do puszki WOŚP otrzymują serduszko, które z dumą i zadowoleniem noszą na piersi przez kolejne dni.

Finał 27. edycji pod hasłem: „Pomaganie jest dziecinnie proste” odbędzie się 13 stycznia, a jego głównym celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Czym jest Wielka Orkiestra?

Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki fundacja kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce.

Oj się będzie działo!

Otwock

Centrum wydarzeń będzie Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury przy ul. Poniatowskiego 10. Na jego terenie o godzinie 14:00 zaczną się pierwsze występy artystyczne. Zostaną otwarte kawiarenki i punkty loterii. Ruszy także szkolenie z pierwszej pomocy. Od godziny 15:00 do 18:00 oglądać będzie można pokazy sprzętu gaśniczego OSP z Józefowa, Jabłonnej i Otwocka Wielkiego. O 17:00 na tyłach PMDK zacznie się to, na co wszyscy czekają najbardziej – koncerty. A rozpocznie je zespół Distnic. Po nim wystąpią: Hug The Devil, 1one, Oranżada i Harlem, który przejmie scenę o godzinie 20. Podczas finału odbędzie się także licytacja, w której do zdobycia będą wyjątkowe przedmioty. Punkt 20:00 wszyscy wyślemy światełko do nieba i obejrzymy pokaz sztucznych ogni. O tej porze rozpocznie się też Bieg integracyjny.

Wiązowna

Na finał zaprasza także Wiązowna. Tu koncerty zaczną się już o godz. 13:00. Będą pokazy taneczne i artystyczne w wykonaniu uzdolnionych przedszkolaków i uczniów z lokalnych placówek, warsztaty plastyczne i przeróżne zabawy, a wszystko to w Szkole Podstawowej przy ul. Kościelnej 20.

Karczew

Wszyscy mieszkańcy Karczewa chętni pomagać, a także ci, którzy kochają aktywność fizyczną mogą wybrać się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Bohaterów Westerplatte 55. Jak co roku, będzie mnóstwo atrakcji: pokazy taneczne, akrobatyczne, kulturystyczne, pokaz football freestyle, występ iluzjonisty i wiele wiele innych. Pojawią się m.in.: Dagmara Dominiczak – Mistrzyni Świata Wellness Fitness 2018, Michał Rycaj – mistrz świata w freestyle football i Elite Talent Club Rzeszów, który zaprezentuje nam pokaz akrobatyki sportowej. A także: Karol Sanetti – światowej sławy iluzjonista, zespół wokalny Gębule i UKS Wilki Otwock w pokazie jazdy na wrotkach. Niewątpliwie jednak największą gwiazdą karczewskiego finału WOŚP będzie Roxana Węgiel – zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018 oraz The Voice of Kids. Gospodarzami imprezy będą szef sztabu Grzegorz Ankiewicz oraz Tomasz Lubas. Licytację poprowadzi, jak co roku, niezastąpiony Zygmunt Chajzer. Zabawa zacznie się o 15:00, a zakończy ok. 20:00.

Celestynów

W Celestynowie także będzie się działo. Przyjdźcie do Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” już o 14:30 i spędźcie czas w przyjaznej atmosferze. Okoliczne szkoły i przedszkola, a także Gminny Ośrodek Kultury przygotowały bogaty program artystyczny – występy wokalne, pokazy tańca jazz i modern jazz, występ cheerleaderek i inne. Do wydarzenia dołączyły zespoły Orion, Start i DJ Mikeboy. Na przybyłych czekać będzie słodki poczęstunek.

Józefów

Józefowski finał WOŚP tradycyjnie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta przy ul. Granicznej 26. Tu także nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych. Uczestnicy wydarzenia, z pewnością mogą liczyć na wspaniałe występy zdolnych dzieciaków, warsztaty plastyczne i konkursy oraz smaczny poczęstunek. Będą też licytacje i loterie, dzięki którym wesprzemy Orkiestrę pod batutą Jurka Owsiaka. Wiemy, że również Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Długiej 44 szykuje coś na ten wyjątkowy dzień dlatego warto zaglądać na fanpage ośrodka, gdzie z pewnością już lada chwila pojawi się więcej informacji!

Zachęcamy was do udziału w imprezach organizowanych przez lokalne ośrodki kultury, sportu i oświaty. Pomagać można na różne sposoby i w wielu miejscach. Wszystkim dzielnym wolontariuszom życzymy puszek pełnych datków, a całej organizacji WOŚP pobicia rekordu sprzed roku!