To kolejny rok w którym miasto organizuje plażę miejską. W tym roku do jej obsługi zgłosiło się aż sześciu wykonawców. Rozpiętość cenowa była duża: najtańsza oferta to 18 tys. zł a najdroższa to 65 tys. zł. Ostatecznie wybrano ofertę firmy THUNDER Rafał Małkowski za kwotę 51 tysięcy złotych.

Wykonawca w ciągu dwóch najbliższych tygodni powinien przygotować miejsce do sezonu tj.: uprzątnąć i uzupełnić piachem wiślanym miejsce do plażowania, zapewnić stoły, parasole, leżaki, wykonać zejście do wody z desek. Wykonawca ponadto wyposaży plac zabaw, dostarczy szachy XXL i przygotuje boiska do siatkówki. Dodatkowo będzie na bieżąco dbał o porządek na terenie plaży.

Plaża będzie działała od 24 maja do 2 września. Zgodnie z informacjami z Wydziału Kultury Miasta Otwocka przewidziano kilka imprez: m.in. Dzień dziecka 1 czerwca, rozpoczęcie lata 21 czerwca z muzyką na żywo, turniej siatkówki plażowej, targ jedzeniowy i festiwal piosenki żeglarskiej.

Na plaży mają odbywać się zajęcia fitness i animacje dla dzieci. W namiocie dedykowanym najmłodszym odbywać się będą warsztaty: slime, budowania łódek z materiałów recyklingowych, rzeźb zwierząt z masy papierowej.


Czy to ostatni rok funkcjonowania plaży? Czas pokaże, pod koniec roku zostanie uruchomiona Józefowska oczyszczalnia i być może miasto będzie musiało rozważyć inną lokalizację.

fot. UM Otwock