16 maja, rozegrał się rejonowy etap konkursu „Policjanci są wśród nas”. O finał walczyli uczniowie dwóch szkół podstawowych – z Otwocka i Józefowa. Zwyciężyli najlepsi!

To już VII edycja tego konkursu. Co roku, kierowany jest on do uczniów klas IV-VI szkół z terenu działania Komendy Stołecznej Policji. Komenda organizuje go wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. W Otwocku, etap szkolny oraz rejonowy koordynowali policjanci z lokalnego wydziału prewencji.

Do drugiego etapu konkursu dostali się uczniowie józefowskiej „jedynki” – Grzegorz Jarek (kl. IV), Kacper Burzyński (kl. V), Filip Baracz (kl. VI) i otwockiej „dwunastki” – Michał Podgórski z kl. IV, Marta Latuszek z kl V oraz Aleksandra Jarzemska z kl VI. Część teoretyczna sprawdzała wiedzę zawodników na temat bezpieczeństwa, z kolei praktyczna – sprawność i refleks.

Różnice w punktacji były minimalne, zwycięzca mógł być jednak tylko jeden. Wygrana przypadła energicznej ekipie z SP 12. Marta, Ola i Michał rozpoczęli już przygotowania do finału konkursu, który odbędzie się w Warszawie. A dotrą na niego radiowozami! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Relację wideo ze zmagań podczas II etapu konkursu znajdziecie na naszym facebooku:

https://www.facebook.com/halootwock/videos/2095616140682187/

https://www.facebook.com/halootwock/videos/2095624460681355/


MK/fot. MK