Za dwa lata w gminie Wiązowna, powstanie jedna z największych galerii handlowych w Polsce - Centrum Handlowe "Kolorowe Życie". Ponad 100 000 m2, 220 sklepów i restauracji, 3500 miejsc parkingowych. Będzie to największy w okolicy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce. Pracę ma tu znaleźć aż 2 000 osób!

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to na przełomie roku 2018 i 2019 w Góraszce, stanie olbrzymie centrum handlowe. „Kolorowe życie” - taką właśnie nazwę będzie nosić powstający tu Gigant. Inwestycja spółki Immochan, która jest deweloperskim ramieniem francuskiej grupy Auchan, powstaje na miejscu znanym miłośnikom lotnictwa. To tu, na terenie dawnego lotniska gdzie jeszcze do niedawna (2010 rok) podziwiać można było samolotowe akrobacje powstanie centrum, oferujące pełen wachlarz możliwości zakupowych.

- Nasz pomysł na Góraszkę to połączenie rozrywki, handlu, zakupów i przyjemności, a wszystko to z poszanowaniem środowiska naturalnego. To znacznie więcej niż nowe miejsce na handlowej mapie województwa. Góraszka to nowa koncepcja wielofunkcyjnego centrum, które zaoferuje Klientom nowy sposób spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi - tak inwestycje reklamuje inwestor.

Poza atrakcyjną i kompleksową ofertą 4 megastorów - Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz operator RTV/AGD, na trzech kondygnacjach centrum znajdzie się 220 sklepów i restauracji oraz parking na 3500 miejsc. W Góraszce będzie także kino typu multiplex oraz... ślizgawka.

- Flagowe międzynarodowe i polskie marki zaspokoją potrzeby i oczekiwania najwybredniejszych Klientów oraz zaprezentują swoje najnowsze koncepty – informują inwestorzy i dodają - Góraszka kontynuuje tradycję rodzinną, łącząc ją z nowoczesnością. Proponuje kompleksową ofertę rozrywkową - szeroki wachlarz atrakcji dla każdego. Unikalna oferta w leśnej scenerii czyni z Góraszki miejsce dla ludzi z pasją! Nie zdradzają jednak na razie szczegółów oraz tego, co dokładnie kryje się pod hasłem – najnowocześniejsze zapewniając jednak, że na terenie obiektu powstaną atrakcyjne place zabaw dla dzieci, kino, osobne przestrzenie, w których będzie można spędzać czas z przyjaciółmi czy uprawiać sport.

Dodają, że to miejsce zostanie zrobione z dużym rozmachem. - Bogactwo oferty handlowej, jakość oferty restauracyjnej, jak i doskonały dojazd, sprawiają, że projekt ten otwiera nowy etap w historii centrów handlowych w Polsce" - informują.

Miejsce budowy centrum nie jest przypadkowe, wiąże się bowiem z rozpoczętą już budową, przebiegającej tuż obok autostrady A2 i drogi ekspresowej S17. Są to trasy o kluczowym znaczeniu, zarówno narodowym, jak i międzynarodowym. Firma Immochan, który odpowiada za inwestycję w Góraszce, posiada i zarządza 22 centrami handlowymi w Polsce o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw.

FK