14 czerwca, magazyn gospodarczy „Fakty” wręczył nagrody najlepiej rozwijającym się firmom i samorządom. Wśród laureatów w konkursie „Samorząd dobrze zarządzany” znalazł się Józefów. Nagrodę w imieniu burmistrza Stanisława Kruszewskiego odebrał jego zastępca, Marek Banaszek.

„Fakty” to pismo ekonomiczno-samorządowe, skupiające się wokół polskiego życia gospodarczego i politycznego. Od 2015 roku organizuje konkurs „Firma dobrze zarządzana” i docenia najlepiej prosperujące działalności. Oprócz firm, wyróżnia także lokalne samorządy, których praca jest wyjątkowo efektywna. W tegorocznej edycji konkursu, spośród 200 nominowanych podmiotów wyłoniono łącznie 26 najlepszych firm, spółdzielni i jednostek samorządowych. Na liście laureatów w kategorii „Samorząd dobrze zarządzany”, obok Gminy Narewka, Brwinów, Iława, Wilków i Zarszyn znalazło się Miasto Józefów. -To wyróżnienie jest nagrodą dla całego Urzędu Miasta za świetnie wykonywaną pracę. Nasza tajemnica zarządzania polega na tym, że dobieramy najlepszych pracowników – mówił burmistrz Stanisław Kruszewski, odbierając statuetkę z rąk swojego zastępcy.

Stanisław Kruszewski stoi na czele samorządu od 1998 roku. Przez pięć kadencji nie zawiódł zaufania większości mieszkańców, którzy od wielu lat oddawali na niego swoje głosy. To, co dzieje się w mieście sprawia dodatkowo, że stałych mieszkańców wciąż przybywa. Jak podkreśliła podczas gali rozdania nagród kapituła konkursowa – największym atutem józefowskiego samorządu jest „systematyczna, owocna praca na rzecz poprawienia jakości życia mieszkańców", a ową jakość zapewnia rozwój infrastruktury, lokalnej gospodarki i oświaty, a także atrakcyjność oferty sportowo-kulturalnej.

MK/fot. UM Józefów