Ile dróg przebytych na dobre i złe, ale zawsze zwyciężyła trwała miłość...

W dniu 20 maja br. w Święto Zesłania Ducha Świętego odbyła się w Osiecku wyjątkowa uroczystość – Złote Gody. 15 par małżeńskich z gminy zostało uhonorowanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudę medalem za długoletnie pożycie małżeńskie.

Pół wieku temu przyrzekli sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską aż do śmierci. Dziś dumni z przeżytych wspólnie lat odebrali zasłużone wyrazy uznania i odznaczenia od przedstawicieli miejscowych władz. Wójt gminy Osieck – pani Karolina Zowczak wręczyła każdej parze medale za dlugoletnie pożycie małżeńskie. -Jest to wśród polskich odznaczeń medal szczególny – powiedziała pani wójt i dodała: -Otrzymuje go dwoje ludzi, których wspólne życie małżeńskie i rodzinne jest powodem do dumy i radości najbliższych, a także wzorem i przykładem miłości, wierności, godności jako wartości fundamentalnych. Karolina Zowczak przytoczyła też słowa Jana Pawła II: "Miłość mi wszystko wyjaśniła".

Ciepłe słowa do jubilatów skierował również przewodniczący Rady Gminy Osieck – Adam Kowalski: -Jesteście państwo przykładem tego, że małżeństwo jest czymś wielkim i pięknym. 50 lat to czas szczęścia, ale także trosk i problemów. Wyrażam szacunek i uznanie dla trwałości pomimo przeciwności. Przytoczył także słowa Jana Pawła II: "Małżeństwo jest drogą do świętości nawet jeśli jest czasem drogą krzyżową".

Oprócz odznaczeń, panie Ewa Czernik i Sylwia Kalinowska wręczyły listy gratulacyjne i kwiaty ze słowami: -Życzymy państwu zdrowia, pomyślności i wielu jeszcze lat wspólnego życia w owocnej miłości, by inni patrząc na was uczyli się, jak żyć, pokonywać codzienny trud, z odpowiedzialnością i poświęceniem. Życzymy wspólnego świętowania jeszcze wielu kolejnych rocznic.

Kiedy wszystkim formalnościom stało się zadość, jubilaci i zaproszeni goście m.in.: seniorzy, wznieśli toast symboliczną lampką szampana i odśpiewali "Sto lat". Na stołach nie brakowało słodyczy, owoców i napojów, a także pysznego tortu. Nie zabrakło również wspólnej zabawy w rytmie muzyki dance, którą zagwarantował zespół VABANK.

 

Podczas uroczystości wyróżnione zostały następujące pary:

Alina i Władysław Olszewscy

Regina i Henryk Grzegrzółka

Janina i Henryk Stańczak

Janina i Henryk Olszewscy

Alina i Władysław Grzegrzółka

Jadwiga i Stanisław Grzegrzółka

Helena i Jan Abramowicz

Zenona i Edward Leśniak

Krystyna i Stanisław Piętka

Zuzanna i Władysław Kalinowscy

Zofia i Jan Korab

Henryka i Henryk Kasprzak

Janina i Henryk Czarneccy

Teodozja i Edward Bąk

Franciszka i Roman Kraśkiewicz


Więcej zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia znajdziecie TUTAJ!

Jadwiga Niekłań/fot. AG