Starostwo zorientowało się dopiero po naszej relacji!

Czy można zamknąć drogę bez wiedzy władz? Można. Nie na chwilę, nie na godzinę – ale przynajmniej na 2 do 4 tygodni? Też się da. Co więcej – da się tak „po cichu” zamknąć jeden z dwóch czynnych przejazdów przez tory w Otwocku. Przynajmniej tak wynika z oświadczenia starostwa powiatowego po zamknięciu.

W poniedziałek, 25 maja pokazaliśmy wam relację na żywo z zamkniętego przejazd w Śródborowie. Z informacji, które uzyskaliśmy wynikało, że taki stan potrwa minimum 2 tygodnie. Dopiero później pojawiła się wiadomość, że ten czas może się przedłużyć nawet do miesiąca. Nie byłoby w tym nic dziwnego, trwa modernizacja linii kolejowej na odcinku Otwock – Pilawa, prace prowadzone są cały czas. Ale… dla starostwa powiatowego było to zaskoczenie. Nie tylko dla starostwa, bo nie pojawiły się wcześniej żadne komunikaty, że przejazd ulicą Narutowicza zostanie zamknięty, a jedyny czynny przejazd, łączący dwie strony Otwocka i przyległe miejscowości przez przynajmniej pół czerwca, będzie przeżywać prawdziwe oblężenie. Tym przejazdem jest oczywiście zastępczy (tymczasowy???) przejazd w miejscu budowy tunelu w ciągu ul. Żeromskiego. Tylko tym przejazdem będzie odbywać się ruch pojazdów z miejscowości: Jabłonna, Świerk, Wola Karczewska, Wólka Mlądzka… Najbliższe przejazdy to ten w Świdrze i – z drugiej strony – w Pogorzeli.
Wszyscy kierowcy powinni się więc uzbroić w cierpliwość!

Oficjalne stanowisko Starostwa Powiatu Otwockiego:
-Szanowni Państwo, dziś (25 maja) w związku z modernizacją linii kolejowej, został zamknięty przejazd w ciągu ul. Narutowicza w Otwocku. Na czas jego zamknięcia wykonawca wyznaczył objazd ulicami Armii Krajowej, przejazdem przez teren budowy na wysokości ul. Pułaskiego/ul.Cybulskiego, ul. Warszawską.

Informujemy, że przejazd został zamknięty bez zgody Powiatowego Inżyniera Ruchu. W dniu 4 maja odesłaliśmy do wykonawcy prac projekt czasowej organizacji ruchu nr KT.7121.1.119.2020.MB z uwagami. Do dziś nie otrzymaliśmy poprawionej dokumentacji. Nie wpłynął projekt organizacji ruchu, na podstawie którego mogłyby być podjęte działania w zakresie zmiany organizacji ruchu przedmiotowego odcinka drogi. Dlatego dziś wystosowaliśmy pismo do wykonawcy oraz stosownych służb.

Wyjaśniamy tę sprawę i będziemy informować o postępach. Jednocześnie przepraszamy za niedogodności.