Najbliższa sobota, 8 grudnia będzie pełna atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Start o godzinie 11:00, a zakończenie ok. godz.: 18:00. Organizatorzy gwarantują świąteczną atmosferę i dobrą zabawę dla całej rodziny!

O godzinie 11:00 w Teatrze Otwartym MOK rozpocznie się spektakl dla dzieci (od lat trzech wzwyż) zatytułowany „O złotym dzwonku Świętego Mikołaja”. Tytułowy złoty dzwonek, czyli najważniejszy atrybut Świętego Mikołaja sprawdzający grzeczność dzieci spada na ziemię, gdzie znajduje go rodzeństwo, które z niecierpliwością czeka na świąteczne upominki. Zosia i Staś martwią się, czy aby na pewno każdy z nich zasługuje na prezent, dlatego też wcale nie są pewni, czy chcą, aby dzwonek wrócił do Świętego Mikołaja… Spektakl pełen jest melodyjnych piosenek, zabawnych sytuacji i interakcji z aktorami. Bilety w cenie 10zł/dziecko, 15zł/opiekun.

Między 14:30 a 15:30 na wszystkich uczestników wydarzenia, czekała będzie artystyczna mikołajkowa niespodzianka na skwerze im. św. Jana Pawła II.

Wszyscy, którym będzie mało doznań, będą jeszcze mogli wziąć udział w „Świątecznym tworzeniu”, czyli międzypokoleniowych warsztatach malowania i robienia świątecznych ozdób w Galerii Rama MOK. Od godziny 16:00 wszyscy goście, wśród których będą m.in.: plastycy i przedstawiciele lokalnych grup będą mogli popróbować swoich sił pod okiem instruktorów: Małgosi i Grzegorza Kruków. W tegorocznej akcji weźmie również udział warsztat: „Uszytkowe święta”, czyli igłą i nitką robione ozdoby bożonarodzeniowe pod czujnym okiem Agaty Kałasy.

Wszystkie artystyczne wyroby zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego w Józefowie, którego celem jest pomoc najbiedniejszym rodzinom z terenu Józefowa oraz na lokalną akcję „Gwiazdobranie i Dawanie”.

Pamiętajcie o wcześniejszym zapisaniu się - telefonicznie pod numerem tel.: (22) 789 20 26 lub mailowo pisząc na e-mail: maria.jarzabek@mokjozefow.pl.