PMDK w Otwocku zaprasza do udziału w wiosennej edycji akcji charytatywnej pn. „Zaadaptowani”.

Ekipa Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku bardzo dziękuje za Wasze dotychczasowe wsparcie. Dzięki niemu jej podopieczni otrzymali wspaniałe prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Teraz, z początkiem Wiosny i zbliżającą się Wielkanocą, organizatorzy  zbiórki pragną przygotować kolejne paczki, które trafią do p. Karoliny, p. Marka i małej Wiktorii.

Kim są podopieczni PMDK-u?

-Wspieramy znajdującą się w niezwykle trudnej sytuacji rodzinę, w której opieka nad niepełnosprawną żoną i małą córeczką spadła na ojca i męża. Utrzymują się z jednej skromnej pensji i niewielkiego zasiłku, żyją w tragicznych warunkach, bez bieżącej wody i mediów, w warunkach, w których nie powinno wychowywać się żadne dziecko. Ta trójka potrzebuje naszej pomocy! – czytamy na stronie internetowej domu kultury.

Najpotrzebniejsze produkty:

- żywność trwała: ryż, herbata, sok/syrop malinowy, makarony, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, miód, kostki rosołowe

- środki czystości i kosmetyki higieny osobistej: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyn do okien, płyn do WC, płyn uniwersalny do czyszczenia, mydło/żel myjący, szampon do włosów, odzywka do włosów, szampon i żel do mycia dla dziecka, pianka do golenia dla mężczyzn, pasta do zębów z próchnicą, pasta do zębów dla dziecka lat 4, szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżane, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe.

-Już nie raz pokazaliśmy, że nie umiemy być obojętni na biedę i cierpienie. Zróbmy wszystko, by i oni mogli się cieszyć z nadchodzących świąt. Oni sami nie potrafią prosić. My robimy to w ich imieniu, odwołując się do gorących serc naszych Wychowanków, Rodziców oraz Pracowników PMDK – apelują organizatorzy zbiórki.

Wszelkie informacje uzyskacie dzwoniąc  pod numer tel. (22) 779 33 57 lub 695 195 697 oraz na miejscu w PMDK.

Zbiórka potrwa do końca marca.