W związku z tym, że na terenie Mazowsza zostały nieco poluzowane obostrzenia, od pewnego czasu możemy ponownie cieszyć się wydarzeniami artystycznymi. Dlatego z wielką radością ogłaszamy powrót działu „zapowiedzi” na łamy Halootwock!

Trwająca od roku pandemia koronawirusa zebrała śmiertelne żniwo. Wiele osób na całym świecie straciło życie, a ci którym udało się uniknąć zakażenia, zostali pozbawieni prawa do normalnego funkcjonowania, w tym również dostępu do kultury. Zamknięci w domach tęskniliśmy za koncertami, spektaklami i kontaktem ze sztuką. Teraz, chociaż nadal pod reżimem sanitarnym, możemy wybrać się m.in.: do Teatru im. S. Jaracza i Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku lub Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie. Co przygotowały ich zespoły? Sprawdźcie!

Enzymy i pioruny

Jeśli macie ochotę trochę się pośmiać i posłuchać zabawnego człowieka gaduły, to koniecznie wybierzcie się w najbliższą niedzielę, 14 marca do PMDK-u na przedpremierowy pokaz nowego programu Piotrka Szumowskiego!

Artysta sam o sobie mówi, że jest: Komikiem Dookoła Świata, Półczłowiekiem, Półgłówkiem, komikiem, autorem, erudytą, tancerzem, nie wojownikiem. Ma za sobą tysiące przemierzonych kilometrów, setki napisanych puent i uśmiech wart miliona słów -Jak to uśmiech ma za sobą? Na tyle głowy czy co? – wtrąca żartobliwie Piotr i wyjaśnia, że jego nowy materiał „Enzymy i pioruny” zrodził się z pytania, a odpowiedź na nie wywołała kolejne, które stały się inspiracją do dalszego tworzenia.

Spodziewajcie się charakterystycznych dla Piotrka komediowych głębokich zanurzeń w tematy z pozoru błahe, zawsze opatrzonych trzeźwym spojrzeniem na własne możliwości i kiepską kondycję świata. Z pozoru mamy do czynienia z szerokim naiwniakiem, który potrzebuje mapy by wyjść z toalety. Tak naprawdę zawsze wychodzi oknem, by zmylić wrogów. Piotrek, niczym żaba z kontuzją pośladków, będzie skakał po tematach bez przystanku, ale każdy sus będzie kwitowany wybuchem śmiechu. Szykujcie się na mocne wyładowanie stand-upu, które zmienią Waszą dalszą percepcję obcowania z tą formą sceniczną, lub nie, ale na pewno nie będzie to czas zmarnowany!


14 marca 2021 r., (niedziela) godz. 18:00,sala widowiskowa PMDK w Otwocku, ul. Poniatowskiego 10

Bilety: 35 zł do nabycia tylko drogą elektroniczną na stronie: www.kupbilecik.pl Wydarzenie dla dorosłych!

 

* Nagrywanie występu w formie audio i video jest zabronione

* Bilet nie daje prawa do przeszkadzania występującym. Organizator zastrzega sobie prawo - wyproszenia przeszkadzającej osoby, bez możliwości zwrotu za bilety. Ze względu na zachowanie zasad bezpieczeństwa zgodnie z Wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce opracowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, uczestnik:

-Kupując bilet online, oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym;

-Zobowiązany jest do samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej mające służyć zasłanianiu ust i nosa. Osoby nieposiadające ww. materiałów nie będą wpuszczane na teren imprezy;

-Jeśli u uczestnika imprezy wystąpią objawy choroby, nie wzięcia udziału w wydarzeniu i poinformowania o tym Organizatora.

 

Z miłości do muzyki
Jeszcze niedawno mogliśmy ją podziwiać na scenie The Voice of Poland. A już w niedzielę, 14 marca razem z zespołem „Diuli” wystąpi w sali widowiskowej MOK. 
Martyna Pawłowska to  wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jest też absolwentką Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz ćwierćfinalistką popularnego programu talent show - The Voice of Poland. 

Poza bezgraniczną miłością do muzyki, darzy uczuciem także inne rodzaje sztuki - choćby gotowanie z którego czerpie mnóstwo radości - jedna z niewielu przyziemnych czynności która, jak uważa, daje nam prawo do szeroko pojętej improwizacji. Twórczość innych oraz zachwyt nad nią, motywuje ją do działania. W muzyce podziwia piękno melodii śpiewanej, bogatość brzmień instrumentów i szerokie wykorzystanie ich możliwości. Prywatnie ceni skromność, rozwój, dostrzeganie piękna w detalach oraz szacunek. Inspiruje ją natura, z którą uwielbia obcować, wolność i góry. 

Obecnie wraz zespołem DIULI pracuje nad debiutancką płytą. Ma na swoim koncie kilka kompozycji, które dostępne są na YouTube, a całkiem niedawno, opublikowała w sieci swój najnowszy singiel „Wiatr”, który obecnie promuje w stacjach radiowych (Polskie Radio Czwórka, Radio Opole, Radio Olsztyn). 

Na co dzień współpracuje ze wspaniałymi i doświadczonymi muzykami, którzy razem ze nią tworzą zespół DIULI:

Błażej Gawliński - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występował i współpracował z taki artystami, jak: Kora, Edyta Górniak, Mrozu, Ania Dąbrowska, Urszula, Wilki, Ania Rusowicz, Organek, Andrzej Smolik, Sławek Uniatowski, Igor Herbut, Natasza Urbańska, Natalia Nykiel, Wojtek Pilichowski, Marek Kościkiewicz, De Mono, Orkiestra Adama Sztaby, Orkiestra Tomka Szymusia, Kasia Popowska, Pezet , Eldo, Ania Karwan, Kasia Dereń, Sound and Grace

Michał Burzymowski– polski basista. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Znany jest przede wszystkim ze współpracy z takimi wykonawcami jak m in: Ania Rusowicz, Tomek Kamiński, Lombard, Irena Jarocka. Obecnie jest basistą w zespołach Urszuli, Ani Karwan, oraz Justyny Steczkowskiej, Diuli  i Siostry Melosik. Na co dzień współpracuje również z Orkiestra Royal Concert.

Piotr Bogutyn- gitarzysta, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Absolwent Wydziału Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Uczestniczy w różnych projektach muzycznych na terenie całej Polski. Komponuje i aranżuje dla wielu zespołów i solistów. Obecnie jest członkiem legendarnego zespołu Budka Suflera. Grał u boku takich artystów jak: Natalia Kukulska, Piotr Cugowski, Krzysztof Cugowski, Marcina Różycki, Garou, Kayah, Kuba Badach, Katarzyna Groniec, Artur Gadowski (IRA), Romuald Lipko (Budka Suflera), Justyna Steczkowska, Siona Neale, Janusz Radek, Krystyna Prońko, Ania Karwan.


14 marca 2021r., (niedziela), godz. 18:00, sala widowiskowa MOK w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1

Cena biletu: 20 zł.

 

Gawędy Stanisława Górki

W niedzielę, 21 marca warto wybrać się na niezwykły koncert pt.: „Droga Wojciecha Młynarskiego i Jerzego Derfla” w MOK-u.

To niezwykły i bardzo osobisty koncert, na który składają się utwory powstałe na przestrzeni 25 lat wspólnej pracy i przyjaźni tego znakomitego duetu. Jedne bardziej, inne mniej znane, ale wszystkie są wnikliwym opisem otaczającej rzeczywistości i mimo upływu czasu, nie straciły nic ze swojej aktualności. Wspomniana droga, to nie tylko tytuł popularnego w latach 70-tych serialu w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego z Wiesławem Gołasem w roli głównej i kultową w tamtych czasach piosenką "Absolutnie”, ale także próba zapisu i utrwalenia wieloletniej artystycznej drogi tych znakomitych twórców i wybitnych osobowości. 


Powstanie każdej z piosenek wiąże się z jakąś historią, anegdotą. Jerzy Derfel, ich kompozytor, towarzyszy Stanisławowi Górce za fortepianem, ale także występuje w roli gawędziarza opowiadając o Wojciechu Młynarskim i czasach, w których te utwory powstawały. Wojciech Młynarski - poeta, autor tekstów piosenek i librett, artysta kabaretowy, tłumacz, reżyser i Jerzy Derfel- kompozytor i pianista, aranżer, autor musicali oraz muzyki telewizyjnej i filmowej. Byli jednym z najwybitniejszych polskich duetów literacko-muzycznych XX wieku. Za program „Róbmy swoje” otrzymali  w 1988 roku Laur Solidarności, nagrodę w konkursie Przeglądu Poezji Śpiewanej Jacka Kaczmarskiego. Przeboje, które stworzyli, śpiewane są przez największe gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej.

Stanisław Górka - aktor, producent teatralny, lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę - teatru specjalizującego się w kameralnych formach aktorsko-wokalnych. Współpracę z Wojciechem Młynarskim i Jerzym Derflem rozpoczął w latach 80-tych spektaklem „Wieczór kolędowy”. Kolejnym wspólnym przedsięwzięciem był musical „Wesołego powszedniego dnia” zrealizowany w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. W swoich działaniach teatralno-wokalnych tak często sięgał do tekstów Wojciecha Młynarskiego i kompozycji Jerzego Derfla, że jego marzeniem stało się wyprodukowanie spektaklu opartego na ich twórczości. 

Na podróż po wspaniałej  twórczości z „piosenkami, które nie chcą się zestarzeć” najserdeczniej zapraszamy.


21 marca 2021r., (niedziela), godz. 18:00, sala widowiskowa MOK w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1

Cena biletu: 20 zł.

 

Uczta dla dziecięcych zmysłów

W sobotę, 13 marca rozpocznie się X już edycja Przeglądu Teatrów dla dzieci „Bez sceny”. Na początek, maluchy odkryją na nowo historię Czerwonego Kapturka.

Tegoroczna edycja przeglądu adresowana jest do dzieci w wieku od 3 do 12 lat, rodziców oraz dziadków. Przegląd trwać będzie przez trzy kolejne weekendy miesiąca. Spektakle zaprezentują: Kolor KolektywScena 96 oraz Teatr Miejsca. Dwa spektakle dedykowane są dzieciom dzieci w wieku 3+, jeden – spektakl multimedialny od lat pięciu.  

Ogromne zainteresowanie poprzednimi edycjami wydarzenia oraz pozytywne recenzje świadczą o potrzebie realizowania i kontynuacji Przeglądu Teatrów dla Dzieci „Bez Sceny” w Józefowie. Ideą przeglądu jest zaprezentowanie w Miejskim Ośrodku Kultury najciekawszych teatrów i grup teatralnych działających bez stałego miejsca pracy.


-Mamy świadomość, że to właśnie w naszym Miejskim Ośrodku Kultury dzieci po raz pierwszy mają kontakt ze sztuką teatralną. Ważne jest, aby te pierwsze wrażenia pobudziły wyobraźnię, były ucztą dla dziecięcych zmysłów. Naszym zdaniem teatr dla najmłodszego widza to niezwykle odpowiedzialne, czujne i prawdziwe działanie. Dlatego staramy się prezentować wybrane, prezentujące wysoki poziom merytoryczny i artystyczny, wartościowe spektakle – mówią organizatorzy i zachęcają do udziału w wydarzeniach.

Swoje dzieło zaprezentuje jako pierwszy Teatr Scena 96. Maluchy (w wieku 3+) zobaczą „Czerwonego Kapturka”. -Postać ta pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów, skeczy czyopowiadań dla dzieci, i jest powszechnie znana na całym świecie. Także i my postanowiliśmy dołożyć kamyczek do tego ogródka. Są jednak rzeczy, na które w powszechnych wersjach tej historii zgodzić się nie możemy, i o których opowiedzieć musimy. Na śpiewy i tańce sprawa zbyt poważna...ale i tak będzie zabawnie. Zagramy lekko zmechanizowanymi kukłami, a zarazem w żywym planie, w ciut archaicznych dekoracjach i z muzyką bliższą staremu kinu, aby opowiedzieć Wam historię z naszej perspektywy i po nowemu – mówią artyści.

 

Kolejnym spektaklem, który zobaczą najmłodsi widzowie (w wieku 5+) będą „Legendy Warszawskiej Starówki” w wykonaniu Koloru Kolektyw &Natalii Leszczyńskiej. Jest to niezwykłe multimedialne widowisko odkrywające na nowo tradycyjne podania warszawskie. Główni bohaterowie - dzieci ze Śródmieścia - Pola i Kostek nie do końca wierzą w legendy warszawskie. Postanawiają zatem udać się na Starówkę, gdzie... przenoszą się w czasie, by spotkać bohaterów legendy o Złotej Kaczce, odkryć nowe sposoby na potwornego Bazyliszka i poznać sekrety Warszawskiej Syrenki. Przedstawienie z mnóstwem zabawnych historii, dźwiękami i piosenkami na żywo, mocno angażujące publiczność. Spektakularną częścią widowiska są tworzone w czasie rzeczywistym wielkoformatowe animacje, z kinowym rozmachem zanurzające widzów w atmosferze legend przy wykorzystaniu nowych technologii. Spektakl familijny, od lat 5 do 105! Autorki: Natalia Leszczyńska - aktorka; scenariusz, narracja, muzyka, śpiew Kama Fundichely (Kolor Kolektyw) - malarka; koncept wizualny, animacje live.

 

Przegląd zakończą „Papierowe opowieści Teatru Lalek”, w wykonaniu Teatru Miejsca.

Jest to widowisko plastyczne i spotkanie z kultowymi baśniami H.Ch. Andersena: „Brzydkie Kaczątko” oraz „Dzielny Ołowiany Żołnierzyk”. Spektakl, który określamy mianem widowiska plastycznego jest interpretacją baśni w konwencji kamishibai w formie papierowej sceny, scenografii oraz lalek teatralnych. Po spektaklu autorzy zaproszą widzów małych i dużych na warsztaty teatru lalek, pt.: ,,Ja, mama, tatulek i papier, i sznurek”. Każdy będzie miał okazję poznać sztukę papierowego teatru, wykonać lalki, które zabierze do swego domu, a chętni będą mogli wykonać krótkie etiudy teatralne wykorzystując powstałe elementy. 

Wszystkie informacje, zasady udziału oraz szczegółowy program znajdziecie na oficjalnym blogu Przeglądu: http://bezsceny.blogspot.com/


13, 20 i 27 marca 2021r., (sobota), godz. 11:00, sala widowiskowa MOK w Józefowie, ul. Wyszyńskiego 1

Bilety w cenie: 10 zł/dziecko, 15 zł/opiekun.

UWAGA! ZASADY UDZIAŁU W WYDARZENIACH.
W związku z wirusem SARS-COV-2, aby uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez MOK Józefów należy:
- wypełnić na miejscu: KWESTIONARIUSZ ZDROWIA I KLAUZULĘ INFORMACYJNĄ lub wypełnić na miejscu,
- w wydarzeniach na sali widowiskowej może wziąć udział maksymalnie 90 osób, na terenie budynku obowiązują maseczki.

Przedsprzedaż biletów i odbiór wejściówek odbywa się na tydzień przed planowanym wydarzeniem.

Uwaga! W związku ze zmieniającymi się obostrzeniami i stale obecnym w Polsce koronawirusem, sytuacja jest dynamiczna!! Gdy już zdecydujecie się na konkretne wydarzenie, koniecznie sprawdźcie, czy nie zostało odwołane!

 

Równie imponująco wygląda repertuar Teatru im. S. Jaracza w Otwocku. W najbliższy piątek, 12 marca zostanie zainaugurowana Scena Kameralna. Wydarzeniu towarzyszyć będzie koncert Prywatnej szkoły muzycznej nr.1 i konferencja prasowa. Oczywiście, weźmiemy w niej udział z naszą kamerą! Posłuchamy jakie plany ma ekipa teatru i dowiemy się, co będzie się działu w Jaraczu w najbliższym czasie. Zachęcamy Was do nadsyłania własnych pytań! Zadamy je w Waszym imieniu. Odpowiedź i materiał wideo z wydarzenia tylko na naszym fanpage’u w niedzielę, 14 marca o godzinie 20:00!

Opr. ML