We współczesnych gospodarstwach domowych jest coraz więcej sprzętów, które korzystają ze stałego dostępu do sieci. Trzeba więc zwrócić baczniejszą uwagę na to, że hakerzy potrafią złamać praktycznie każde zabezpieczenie w takich urządzeniach.

Jednym z najbardziej na atak hakerski urządzeń jest telewizor Smart, który korzysta z bezprzewodowego sygnału naziemnego (over-the-air).  Rafael Scheel, konsultant ds. bezpieczeństwa udowodnił to na przykładzie Smart TV Samsunga. Przeprowadził on wiele prób, podczas których bez trudu uzyskiwał swobodny dostęp do telewizora. Ten eksperyment pokazał, jak łatwo można przejąć kontrolę nad urządzeniami w „inteligentnym domu”. Można też szpiegować domowników przez kamerki internetowe czy rejestrować ich głosy przez mikrofon wbudowany w telewizor Smart. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby przeprowadzić zdalny atak na wiele telewizorów jednocześnie.

Scheel do swoich prób użył taniego przekaźnika, który umożliwia implementację złośliwych komend do sygnału DVB-T, do którego dostrojona jest większość odbiorników w Europie. Poza tym wykorzystał lukę w zabezpieczeniach przeglądarek. Z pewnością załatanie takich dziur w firmware jest kwestią czasu, ale przygotowanie właściwych rozwiązań wymaga czasu. Na razie więc musimy zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo nasze i urządzeń, których używamy w domu.