Zespół Marzeny Ugornej rozgrzał publiczność temperamentną bluesową muzyką. Na tyłach MOK-u w parkowym skwerku józefowianie wysłuchali gorących kawałków energetycznych wykonawców. Koncert z serii „Lep na bluesa” był jednym z ostatnich plenerowych występów.

Marzena Ugorna jest porywającą i muzycznie zdolną artystką młodego pokolenia. Kto zna twórczość Czesława Niemena, dopatrzy się muzycznych podobieństw między polskim legendarnym artystą, a Ugorną: charyzmatycznej siły dźwiękowego przekazu, barwy muzycznych podobieństw i inspiracji. Wykonawczyni dysponuje oryginalną, charakterystyczną ciemną barwą głosu. Jak przyznaje, inspiracją w jej twórczości nieustannie pozostaje człowiek, szczere emocje i prawda. W Józefowie wystąpiła wraz z sekcją dętą orkiestry Tomka Filipczaka oraz chórkiem towarzyszącym.

Członkowie jej grupy muzycznej to młodzi i pełni pasji muzycy. Grają muzykę bluesową we własnej oryginalnej aranżacji, która już od pierwszych rytmów porywa do tańca i zabawi każdego niezależnie od wieku. Nawiązując do lat świetności polskiego bluesa, artystka przypomina sylwetki największych muzycznych sław, takich jak: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Martyna Jakubowicz czy Janis Joplin. Zaprezentowany w Józefowie muzyczny repertuar składał się z kilkunastu utworów, a publiczność była wyraźnie oczarowana ich porywającym wykonaniem. Na koniec nagrodziła więc artystów owacyjnymi brawami. Tak urzekająca interpretacja bluesa powinna być w naszym powiecie wykonywana jak najczęściej!

Marta Hoffmann