CENA – przeszacowana i wzięta z kapelusza, pozwoli sprzedać nieruchomość nie Tobie, tylko wszystkim dookoła. Długotrwałe eksponowanie ogłoszenia i brak efektu jakim jest sprzedaż, powoduje obniżenie atrakcyjności Twojej nieruchomości, a co za tym idzie obniżenie ceny poniżej rynkowej.

ŹLE PRZYGOTOWANE ZDJECIA – zrobione najczęściej telefonem, tabletem nieprzygotowanej nieruchomości, już na samym wstępie zmniejsza nasze szanse na sprzedaż. Dodatkowo podstawowe błędy takie jak otwarty sedes, kosmetyki w widocznym miejscu, czy najzwyczajniej nieposprzątana nieruchomość powoduje obniżenie naszych szans na transakcje o kolejne kilka procent. Nie zapominajmy, że kupujemy nieruchomość wszystkimi zmysłami, a przede wszystkim wzrokiem.

BRAK PRZYGOTOWANIA NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY – ten problem można śmiało określić jako jeden z wiodących. Sprzedaję, więc dlaczego mam jeszcze inwestować. Dla przykładu sprzedając samochód pierwszą rzeczą którą robimy to czyszczenie i mycie. Z nieruchomością powinniśmy działać w ten sam sposób.

SKROMNY OPIS NIERUCHOMOŚCI – brak kompletnego pełnego opisu bez podania wszystkich ważnych informacji, atutów danej nieruchomości, czy też lokalizacji powoduje zmniejszenie zainteresowaniem naszym ogłoszeniem, a to z kolei zmniejsza nasze szanse na sprzedaż. Atutem jest podanie dokładnego adresu, kupujący lubi w pierwszej kolejności jechać samodzielnie, zobaczyć okolicę i otoczenie kupowanej nieruchomości.

BRAK PLANU MARKETINGOWEGO – do skutecznej sprzedaży zawsze niezbędny jest plan marketingowy, a w szczególności do sprzedaży Twojej nieruchomości. Plan sprzedaży nieruchomości to złożony i pracochłonny proces, który trzeba starannie przygotować i sumiennie wypełnić. W dzisiejszych czasach nie wystarczy gazeta, czy też jeden darmowy portal. Najczęstszym błędem jest brak reklamy (baneru) na sprzedawanej nieruchomości.