Data wydarzenia: 11.09.2020 19:30 - 13.09.2020 22:30
Miejsce wydarzenia: Muzeum Ziemi Otwockiej, ul. Narutowicza 2 i Targowisko miejskie w Otwocku, ul. Batorego

Prawdziwa gratka dla melomanów stęsknionych za muzykowaniem na żywo! Już w najbliższy piątek, 11 września rozpocznie się VII edycja Festiwalu „Otwock Blues Bazar”.

W tym roku, ze względu na pandemię organizacja festiwalu była i jest bardzo skomplikowana. Jak zdradza szef OTBiB, Bogdan Lichmira: -największy problem był z wykonawcami zagranicznymi, nie tylko z powodów finansowych, bo wycofała się część sponsorów, ale głównie  z uwagi na warunki w krajach, a także między krajami w pandemii.

Wiadomo, że w tym roku  nie odbyła się  większość festiwali muzycznych. W trakcie organizacji Blues Bazaru, przewinęło się kilku zagranicznych wykonawców, którzy ostatecznie nie zdecydowali się lub nie mogli przyjechać ze względu na obecną sytuację. Jeżeli jednak nic się nie zmieni, to za parę dni spotkamy się z bluesową muzyką na żywo.

Jak zapowiadają organizatorzy, czyli Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Otwocku, podczas najbliższego weekendu usłyszymy najwspanialszych przedstawicieli muzyki rodem z Delty Missispi. Tegoroczną edycję festiwalu uświetnią dwaj gitarzyści i wokaliści z USA wraz z zespołami: Khalif Wailin’ Walter  (Chicago) i Carvin Jones (Phoenix).

Plenerowy  koncert otwarcia (w  Muzeum Ziemi Otwockiej, przy ul. Narutowicza 2 w Otwocku) rozpocznie Natalia Sikora z zespołem Voodoo Dog.  Wokalistkę możecie kojarzyć m.in.: ze wspaniałych występów  w drugiej edycji programu „The Voice of Poland”, który zresztą wygrała i trudno się dziwić, bo jej wykonanie „Cry Baby” Janis Joplin totalnie oczarowało widzów. A zasiadającego na jurorskim fotelu Marka Piekarczyka po prostu zwaliło z nóg. Frontman legendarnego zespołu rockowego TSA klęknął przed nią na kolana i nazwał „czarną królowa”. Natalię mogliśmy usłyszeć  również w repertuarze Miry Kubasińskiej, a teraz poznamy jej twórczość z Voodo Dog.  -Śpiewanie to moje życie. Nie nauczyłaby mnie tego żadna szkoła. Otrzymałam dar i rozwijam swoje zadania na polu autorskim jako twórca, a Voodoo Dog to żywioł, to materiał mojego życia, który gram z zespołem, jakiego szukałam kilka lat. To wielka praca  - mówi Natalia Sikora, a my już nie możemy się doczekać piątkowego koncertu. Podobnie jak wspólnego muzykowania podczas Big Jam Session, które jak zapowiada Bogdan Lichmira, potrwa do późnych godzin nocnych. Jeśli pogoda dopisze, na co bardzo liczymy, będzie też okazja do piknikowania, biwakowania – mile widziane namioty i kampery.

W sobotę, 12 września przeniesiemy się do Józefowa na zaprzyjaźniony festiwal „Lep na Bluesa”. Już o godzinie 18:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury pojawi się Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.

W niedzielę, 13września wracamy do Otwocka, a konkretnie na targowisko miejskie przy ul. Batorego.  Tu także będzie na nas czekała moc atrakcji: ogródki piwne, gastronomia i stoiska z gadżetami. Najważniejsza jednak będzie muzyka i to ta, przez duże „M”! Koncert główny festiwalu rozpocznie się o godzinie 16:00. Wystąpią: Bue Jay Fly (PL),  Zeppelinians - tribute band i Blackberry Brothers (PL). A w finale zagrają dla nas Khalif Wailin' Walter (USA) i Carvin Jones (USA). Czeka nas prawdziwa muzyczna uczta, bo muzyka Khalifa to barwna podróż przez muzyczną tęczę stylów takich jak: blues, soul, funk, gospel, rock czy country. Jego występy są przesycone miłością do muzyki, która mocno na wszystkich oddziałuje  i wciąga w tę muzyczną podróż.  Natomiast Carvin to młodzieniec z Phoenix, który charakteryzuje się wielką energią na scenie i jak powiedział o nim Eric Clapton jest następnym „wschodzącym graczem bluesowym”. Nie bez powodu więc Guitarist Magazine uznał go za jednego z najlepszych gitarzystów wszechczasów. Lepszej rekomendacji nie trzeba!

Gramy i słuchamy bezpiecznie!

Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny, jednak z uwagi na pandemię związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 i chorobą COVID-19, organizatorzy proszą uczestników o dostosowanie się do aktualnych przepisów z nią związanych. Uczestnicy imprezy będą musieli złożyć oświadczenie (ze swoimi danymi: imię, nazwisko, telefon)  zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą: o braku zakażenia i objawów tej choroby oraz, że nie przebywają na kwarantannie i nie mieli ostatnio bliskiego kontaktu z osobami chorymi na Covid-19.

Pamiętajcie też o zabraniu maseczki!