Od 23 czerwca można dojechać na polskie wybrzeże szybko i w komfortowych warunkach.

Sezon letni możemy uznać za otwarty. Do nadmorskich miejscowości przybywa coraz więcej turystów. Wielu z nich dojeżdża samochodami, jednak nie każdy może pozwolić sobie na taki komfort. Szereg wczasowiczów z niecierpliwością czekało więc na „słoneczne” km-ki.

Pierwszy wakacyjny przewoźnik wyruszył 23 czerwca o godzinie 6.29 z dworca Warszawa Zachodnia. Skierował w stronę Ustki przez miejscowości takie jak Malbork, Gdańsk, Sopot, Gdynia, czy Lębork. Kursy będą odbywać się codziennie aż do 3 września.

Jak co roku, Koleje Mazowieckie zadbały o to, aby podróże były wygodne i bezpieczne. Pociągi składają się z nowoczesnych wagonów piętrowych. Każdy posiada klimatyzację i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także matek z dziećmi. Ponadto, podczas żadnej podróży nie zabraknie obsługi cateringowej.


Szybko i tanio?

Z Warszawy do Trójmiasta „Słoneczny” dojechać ma w niespełna 3 godziny, do Ustki w 5h 21min. Za bilet studencki do Trójmiasta zapłacimy 22 zł 5 gr, za uczniowski – 28 zł 35 gr, normalny – 45 zł, a za bilet w ofercie KM-35 – 29 zł 25 gr. Przejazdy do Ustki kosztują kolejno – 29 zł 40 gr, 37 zł 80 gr, 60 zł oraz 39 zł. Dodatkowo, w cenie biletu można zabrać rower lub psa. Zakupu można dokonać w kasach biletowych, za pośrednictwem strony bilety.mazowieckie.com.pl, w aplikacji skycash, w biletomatach KM, a także bezpośrednio u kierownika pociągu.

Rozkład „Słonecznego” pociągu dostępny jest na stronie internetowej.

MK/fot. sloneczny.mazowieckie.pl