Ożywia ciało i umysł, wspiera regenerację skóry, komórek mięśniowych i kości, pomaga odbudować system odpornościowy, „odmładza”. Do niedawna tylko dla gwiazd i chorych, teraz dostępna dla każdego. Teraz i w naszym powiecie - w Pogorzeli koło Osiecka.

Tlenowa terapia hiperbaryczna to natlenianie organizmu 93% tlenem.
Jednak, w przeciwieństwie do aparatów oddechowych, w komorze hiperbarycznej oddycha całe ciało, a tlen w czystej formie absorbowany jest również przez skórę i naczynia włosowate. O wiele więcej przedostaje się go do organizmu, co czyni terapię jeszcze skuteczniejszą. Tlen rozprowadzony przez komórki krwi, limfę i płyn mózgowo-rdzeniowy działa zbawiennie na cały organizm, pobudzając procesy wzrostu, odbudowy i regeneracji. Terapia tlenowa ma zastosowanie od czysto medycznego, po oczyszczające, relaksacyjne
i „odmładzające”.
W jakich dziedzinach stosuje się taką terapię?
Dermatologia: ma zastosowanie w leczeniu trądziku, łuszczycy,
atopowego zapalenia skóry, egzemy oraz trądziku różowatego. Redukuje wszelkie ogniska zapalne.
Ortopedia: poprawia przepływ krwi w uszkodzonych kończynach, zwiększa ciśnienie tlenu w kościach powodując ustępowanie stanu zapalnego kości i szpiku, osteoporozy, choroby stawów.
Onkologia: sprzyja rewitalizacji komórek i zapobiega dalszym uszkodzeniom. Oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów
i innych markerów stanu zapalnego.
Kardiologia: korzystny wpływ
na dolegliwości o charakterze wieńcowym. Zmniejsza nasilenie objawów niewydolności serca,
zapobiega zawałom mięśnia sercowego, reguluje ciśnienie tętnicze.
Neurologia: ma zastosowanie
w porażeniach mózgowych
i pourazowych uszkodzeniach mózgu, powstałych w wyniku udaru lub wylewu. Ożywia i pobudza uśpione komórki, podnosi koncentrację, łagodzi stany depresyjne.
Stomatologia: pomaga w leczeniu ran po zabiegach chirurgicznych, poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, stymuluje proces
gojenia oraz skraca czas rekonwalescencji.
Medycyna estetyczna: działa stymulująco na fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę kolagenu
i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Sprzyja wzmożonej regeneracji nabłonka, wspomaga gojenie po inwazyjnych
zabiegach, zmniejsza obrzęki,
działa antybakteryjnie.
Medycyna sportowa: podnosi wydolność fizyczną, przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, ścięgien i więzadeł. Działa przeciwbólowo, wpływa na procesy naprawcze w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

Rozmawiamy z panią Agnieszką Lemieszkiewicz, właścicielką gabinetu O2 w Pogorzeli
Skąd pomysł na wprowadzenie terapii tlenowej?
-Troska o dobre zdrowie i samopoczucie jest mi bliska nie tylko zawodowo, ale również jak chyba każdej żonie i matce. A terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej pozwala właśnie zadbać o zdrowie, przyspieszyć gojenie ran, pomóc w rehabilitacji. W pobliżu nie ma żadnego takiego gabinetu, więc wprowadziłam usługę komory tlenowej z myślą o moich bliskich, ale i o wszystkich, którym ta forma terapii może być przydatna lub wręcz niezbędna do ozdrowienia.
Wiemy, że jest to zdrowe, ale czy bezpieczne?
-Zapewne chodzi panu o zasady bezpieczeństwa w związku z obecną sytuacją. Tak, komora tlenowa jest jak najbardziej bezpieczna. Dbamy o higienę, czystość i zachowanie środków bezpieczeństwa, oczywiście odkażamy komorę po każdym użyciu oraz regularnie odkażamy cały gabinet.
Kto może skorzystać z terapii tlenem?
-Taka terapia jest dla każdego, chyba, że są wyraźne przeciwwskazania lekarskie. Ale większość lekarzy i kosmetologów zaleca sesje właśnie z powodów działania tlenu na organizm: w leczeniu schorzeń, regeneracji tkanek skóry, likwidacji obrzęków, gojeniu ran, detoksykacji. Po takim zabiegu mamy też o wiele lepsze samopoczucie, szybciej się myśli i jest więcej energii.
Jak wygląda taka komora?
-To, można powiedzieć, nadmuchiwany tlenem „balon” z miejscami siedzącymi lub leżącymi dla dwóch osób. Można bez kłopotu wejść, wygodnie się ułożyć i w spokojnej atmosferze poddać się działaniu czystego tlenu.
A co z zainteresowaniem?
-Jest spore; ludzie przestali patrzeć na terapię tlenem jak na kaprys celebrytów, a zaczęli ją traktować jak normalny zabieg leczniczy. Zwłaszcza, że ceny sesji są bardzo przystępne. Są dni, gdzie trudno byłoby się umówić, ale zazwyczaj wystarczy do nas zadzwonić, wtedy zarezerwujemy dogodny termin czy terminy. Nie trzeba jakiegoś wielkiego wyprzedzenia. Serdecznie zapraszamy!
Dziękuję za rozmowę.

Informacja oraz rezerwacje:
Tel: 508-268-611
Pogorzel k/Osiecka, Pogorzel 34c
gabinet@tlenoterapiapogorzel.pl
https://tlenoterapiapogorzel.pl/