Najpierw oddział Chorób Wewnętrznych, teraz Chirurgia Ogólna. W szpitalu zaczyna brakować personelu.

Po opublikowanej 27 października 2020 r. wiadomości, że oddział Chorób Wewnętrznych szpitala Powiatowego Centrum Zdrowia wstrzymuje przyjęcia z powodu wykrycia koronawirusa, w poniedziałek 2 listopada, dowiedzieliśmy się, że z tego samego powodu zostaje zamknięty również oddział Chirurgii Ogólnej.

Jak informuje nas pan Michał Mrówka, członek zarządu PCZ:
-Wstrzymaliśmy przyjęcia do dwóch oddziałów (Wewnętrzny i Chirurgii Ogólnej) z powodu braku personelu. Pacjenci powinni się udawać do najbliższych otwartych szpitali. Jest kiepsko i tyle, cierpimy na brak personelu - dodaje.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:
-Drodzy Pacjenci. Informujemy, iż ze względu na wykrycie wśród Personelu ODDZIAŁU CHIRURGII OGÓLNEJ zakażenia wirusem SARS-CoV-2 od dnia 31 października 2020 roku do odwołania zostają wstrzymane przyjęcia na ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w restrukturyzacji.

Niestety również z powodu trudnej sytuacji, od dnia 28 października zmienione zostały godziny przyjęć Przychodni Specjalistycznej, teraz pacjenci są przyjmowani w godzinach 7:30 – 15:00