Podejrzewasz u swojej kilku lub kilkunastoletniej pociechy alergię? A może dokuczliwy kaszel czy duszności spędzają dziecku, a więc i tobie, sen z powiek? Na szczęście w Otwocku jest przyjazna przychodnia i szpital, gdzie mali pacjenci znajdą troskliwą opiekę i przyjazny personel medyczny. Co najważniejsze, wszystko to za darmo i bez zbędnego czekania.

Odział Dziecięcy w MCLChPiG przy ulicy Reymonta w Otwocku zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń układu oddechowego.

Można tu bezpłatnie na NFZ przeprowadzić cały szereg badań, m.in.: testy alergiczne, diagnostykę astmy, odczyny tuberkulinowe, immunochemię, bronchoskopię, bakteriologię, serologię czy lekowrażliwość. Co bardzo istotne, placówka ta posiada nowoczesne pracownie tomografii komputerowej, USG i RTG z pełnym zakresem obrazowania.

Oddział I MCLChPiG w Otwocku to nowoczesny obiekt z szeroką ofertą badań. W ramach NFZ przeprowadzana jest kompleksowa diagnostyka w dziedzinie pulmonologii dziecięcej. Badania, które nie zawsze są dostępne w przychodni, pacjentom szpitala wykonywane są szybko i profesjonalnie. Pozwala to uniknąć oczekiwania w długotrwałych kolejkach.

Kadrę szpitala stanowi wykwalifikowany, niezwykle doświadczony zespół specjalistów w dziedzinie pediatrii i pulmonologii. Profesjonalna opieka oraz przyjazne podejście personelu do dzieci i ich opiekunów sprawiają, że młodym pacjentom,  a także ich bliskim łatwiej przejść przez proces hospitalizacji. Dzieci wraz z opiekunami mają zapewnione komfortowe warunki pobytu. Dwuosobowe sale z łazienką wyposażone są w miejsce do spania dla rodziców i bezpłatne TV. W oddziale są dostępne dla opiekunów aneksy kuchenne.

Przy szpitalu jest plac zabaw i działa szkoła (przedszkole, szkoła podstawowa i ponadpodstawowa). Dzieci szkolne i przedszkolne mają zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, co pomaga uniknąć zaległości edukacyjnych. Każdego dnia, oprócz niedziel, nauczyciele i wychowawcy zapewnią opiekę swoim podopiecznym. Lekcje odbywają się w terapeutycznej atmosferze, indywidualnie, przyłóżkowo w salach dzieci lub w klasach szkolnych wyposażonych w nowoczesne i atrakcyjne pomoce dydaktyczne i dostęp do Internetu. Przy wypisie każdy uczeń otrzymuje zaświadczenie o realizacji obowiązku szkolnego i uzyskanych w szkole szpitalnej ocenach.

 

Przed rozpoczęciem leczenia każdy młody pacjent, a także jego opiekun, jeśli ma pozostać z dzieckiem w szpitalu, jest badany na obecność COVID 19.

Wszystkie dotychczas przeprowadzone testy miały wyniki ujemne.

 

Więcej informacji:

Szpital – oddział I:

22 3446391 – gabinet lekarski

22 344 63 94 – sekretariat;

22 344 63 93 – dyżurka pielęgniarek

Szkoła:

22 344 63 84 – Dyrektor, sekretariat

www.zsootwock.pl

FB: Szkoła przy Szpitaliku