22 maja, w podstawówce im. Olofa Palmiego odbyło się oficjalne podsumowanie działań placówki w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Występy artystyczne, wspólna belgijka i zdrowy posiłek – tak mijało popołudnie uczniów i nauczycieli „jedynki”.

Już od wejścia w progi szkoły przy ul. Mickiewicza czuć było zdrową atmosferę. Na płocie zawisł wielki kolorowy baner z komunikatem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Przed budynkiem stały dziesiątki rowerów, a hole wypełniały plakaty na temat żywienia i sportu. Przygotowana przez uczniów szkolna ścieżka zdrowia prowadziła na boisko, gdzie miał miejsce finał prozdrowotnej akcji.

Uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny – piosenki, wiersze i taniec z pomponami. Podczas gdy jedni występowali, inni zajadali smaczne jabłka. Oprócz zdrowego żywienia, jak podkreślali mali konferansjerzy, ważny jest także ruch. Część artystyczną zakończył więc wspólny taniec wszystkich uczniów w takt belgijki. Po takim wysiłku, najmłodsi zasłużyli na zdrowe kanapki przygotowane przez szkolną kuchnię.

Jedynka” Szkołą Promującą Zdrowie

Podstawówka przy Mickiewicza od dawna wdraża system zdrowych nawyków i osiąga w tym świetne rezultaty. Prowadzi edukację zdrowotną i dba o dobre samopoczucie uczniów, stawiając na sport oraz pełnowartościowe przekąski. „Jedynka” postawiła sobie za cel promowanie zdrowego trybu życia, dlatego regularnie organizuje imprezy z udziałem lokalnej społeczności. Kadra nauczycielska, z panią Emilią Nielepko na czele, wdrożyła w życie szkoły akcje takie, jak „Tydzień postaw prozdrowotnych”, „Mleko w szkole” czy „Owoce i warzywa w szkole”. Jak podkreśliła podczas spotkania 22 maja dyrektorka szkoły, pani Ewa Ziemińska, „jedynka” nie byłaby Szkołą Promującą Zdrowie, gdyby nie zaangażowanie rodziców, za co jest im niezwykle wdzięczna.

Gratulujemy „jedynce” takiego zdrowego ducha i trzymamy kciuki za kolejne kreatywne przedsięwzięcia! A Was zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych z wydarzenia! Znajdziecie je na naszym FB:

https://www.facebook.com/halootwock/videos/2098578933719241/

https://www.facebook.com/halootwock/videos/2098592570384544/

 

MK/fot. MK