Przechodząc na emeryturę wiele osób zamyka się w domu i popada w marazm. Jednak wcale nie musi tak być! Drodzy panie i panowie! Teraz wreszcie macie czas dla siebie i warto wykorzystać go w ciekawy sposób!

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie ma dla Was bogatą ofertę. Na przykład w poniedziałki odbywają się spotkania w ramach Filmowego Klubu Seniora. Podczas najbliższego seansu (17 września), zobaczycie film o osieroconym chłopcu, którego przygarniają przyjaciele nieżyjących rodziców. Chłopak żeni się z ich córką, gdy oboje dorastają. Studiujący medycynę bohater przypadkowo spotyka w tramwaju inną kobietę, o której odtąd nie potrafi zapomnieć. Los połączy ich ponownie. Tymczasem w zbliża się rewolucja, która odmieni życie bohaterów.

Tydzień później (24 września), MOK zaprasza na film, którego akcja toczy się w stanie Missisipi w latach 60-tych. Dziewczyna z dobrego domu z południa, która po studiach marzy o karierze pisarki, niespodziewanie wywraca do góry nogami życie swoich przyjaciół i mieszkańców rodzinnego miasteczka, gdy postanawia przeprowadzić wywiad z czarnoskórą służącą najzamożniejszych rodzin w okolicy. Służąca decyduje się ujawnić ciemne sekrety życia czarnoskórej mniejszości. Ze zwierzeń rodzi się przyjaźń. Okazuje się, że przyjaciółki mają sobie dużo do opowiedzenia. Zarówno one, jak i inni mieszkańcy miasteczka są świadkami zmieniających się czasów i obyczajów.

Seanse są odbywają się w sali widowiskowej MOK-u, przy ul. Wyszyńskiego 1 w Józefowie i są niebiletowane!