Jak informuje Stowarzyszenie Wiosna, organizator akcji, właśnie została otwarta baza rodzin, które można wesprzeć w ramach szlachetnej paczki. Aby zostać darczyńcą, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi spełnić konkretne potrzeby i marzenia osób potrzebujących.

Jak czytamy w komunikacie: -2020 rok jest pierwszym, w którym Szlachetna Paczka nie może zainaugurować edycji w swojej krakowskiej siedzibie tak uroczyście jak w ubiegłych latach. Rokrocznie było to miejsce spotkań: wolontariuszy z darczyńcami i ambasadorami programu, a także dziennikarzy, którzy mogli poznać kulisy jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Zdaniem prezes Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki Joanny Sadzik, w tym roku akcja jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. -Mimo przeciwności, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w tym roku odbywają się, w specjalnych okolicznościach  - uważa pani prezes.

Stowarzyszenie Wiosna informuje, że sobotnie otwarcie bazy rodzin świętowane było na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtubie. Podczas wydarzenia Jarosławowi Kuźniarowi o szczęściu i mądrej pomocy opowiadali m. in. Anna Starmach, Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR, a także Joanna Sadzik oraz wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki.

W weekend otwarcia Bazy Rodzin Paczki miał miejsce również charytatywny streaming – Gra Paczka, czyli kilkadziesiąt godzin transmisji z rozgrywek online najpopularniejszych streamerów oraz znanych graczy. W trakcie eventu, który wystartował 12 listopada, widzowie mogli wesprzeć Szlachetną Paczkę wpłatą i wygrać atrakcyjne nagrody, przygotowane przez partnerów wydarzenia.

Aby przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka należy odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać osoby lub rodziny, których historie i potrzeby zostały opisane. Darczyńca powinien przekazać wolontariuszom skompletowaną wspólnie ze swoimi bliskimi i znajomymi paczkę. Prezenty trafią do potrzebujących podczas tzw. weekendu cudów 12 i 13 grudnia.

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji włączyło się w nią ponad 620 tys. osób, zaś łączna wartość pomocy materialnej wyniosła ponad 45 mln zł i trafiła do przeszło 14,5 tys. potrzebujących rodzin. 

Daria Porycka